• 11950 wyświetleń

ORZEŁ Kolno - Warmia (1:5)

W VII kolejce spotkań rozgrywek III ligi WARMIA Grajewo pokonała w Kolnie outsidera tabeli – ORŁA aż 5:1. Nasi piłkarze od pierwszych minut meczu posiadali zdecydowaną przewagę, której efektem był gol Bartłomieja Wierzbickiego w 12 minucie. Po zdobyciu prowadzenia WARMIA kontrolowała grę, lecz ataki naszego zespołu nie były już tak groźne jak w pierwszym kwadransie. Ambitnie grający gospodarze nie mieli atutów, by poważniej zagrozić bramce Gieniusza. W 41 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Strzeliński i WARMIA skończyła pierwszą połowę meczu z dwubramkowym prowadzeniem.
Niedługo po rozpoczęciu drugiej części meczu w 54 minucie Strzeliński podwyższył na 3:0 i właściwie rozstrzygnął losy tego meczu. Niestety, po zdobyciu trzeciego gola w szeregach naszego zespołu nastąpiło pewne rozluźnienie, co wykorzystali gospodarze przeprowadzając kilka groźnych akcji i zdobywając honorową bramkę po wykorzystaniu przez Łukasza Sałatę sytuacji sam na sam z Gieniuszem . Przy stanie 1:3 gospodarze rzucili się do ataku starając się o kolejną bramkę. Tymczasem nasz zespół kontratakował i w odstępie zaledwie dwóch minut znakomitych, wręcz... 200 % sytuacji nie wykorzystali Krukowski i Chyliński. Pomimo fatalnej nieskuteczności – kolejnych sytuacji nie wykorzystali w ostatnim kwadransie gry Wierzbicki i Strzeliński, po którego uderzeniu piłka trafiła w słupek bramki Łopatowicza – nasi piłkarze poprawili wynik zdobywając dwa gole. Najpierw Wierzbicki po podaniu Krukowskiego trafił na 4:1 w 74 minucie a wynik ustalił na 5:1 kapitan naszego zespołu Marcin Arciszewski pięknie wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Strzelińskiego.
Cieszy wygrana i trzy punkty, lecz naszym piłkarzom należy się pomimo tego reprymenda za nie wykorzystywanie doskonałych sytuacji i sporo błędów w obronie, które w starciu z bardziej klasowym przeciwnikiem mogłyby kosztować utratę bramek.
Kolejny ligowy mecz WARMII zapowiada się niezwykle ciekawie. W sobotę 15 września o godzinie 16:00 w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA podejmie beniaminka rozgrywek – PŁOMIEŃ Ełk. Trenerem zespołu gości jest wychowanek WARMII – były piłkarz i trener naszego zespołu Przemysław Kołłątaj. Od stycznia bieżącego roku piłkarzem PŁOMIENIA jest doskonale znany grajewskim kibicom Maksym Mirva, który przez osiem lat bronił barw naszego Klubu. Już dziś serdecznie Państwa zapraszam na ten mecz.

Kolno, 09.09.2012, Stadion Miejski w Kolnie
ORZEŁ Kolno - WARMIA Grajewo 1:5 (0:2)
0:1 Bartłomiej Wierzbicki 12', 0:2 Marcin Strzeliński 41', 0:3 Marcin Strzeliński 54', 1:3 Łukasz Sałata 58', 1:4 Bartłomiej Wierzbicki 74', 1:5 Marcin Arciszewski 87'

ORZEŁ: 1. Łopatowicz - 3. Z.Kosiński (70' 17. Grygoriew), 5. Grala, 4. P.Zawłocki, 2. Kotlewski - 11. Ossowski (Kpt), 16. Pisiak, 8. Karpiński (46' 10. Sałata), 7. Sadowski - 14. Kiciński (56' 20. Brzeziński), 18. Żach (46' 13. Juśkiewicz)
REZERWA: 11. Kostuch - 19. Wszeborowski, 17. Grygoriew, 13. Juśkiewicz, 9. Bandaogo, 10. Sałata, 20. Brzeziński
WARMIA: 1. Gieniusz - 17. Arciszewski (Kpt), 18. Naliwajko, 3. Domurat, 5. Randzio - 4. Hudoń, 20. M.Tuzinowski (65' 6. Chyliński), 15. K.Kosiński, 9. Strzeliński - 11. Wierzbicki, 8. Krukowski (78' 16. Golubiewski)
REZERWA: 12. Wiktoruk - 7. Mikucki, 21. Koszczuk, 19. Szumowski, 6. Chyliński, 16. Golubiewski, 13. Baczewski
SĘDZIA: Radosław Jemielity (Łomża)
ŻÓŁTE KARTKI: Karpiński, P.Zawłocki, Grala (ORZEŁ)
WIDZÓW: 100
1' Mecz rozpoczynają gospodarze
1' Pierwsza akcja WARMII - Arciszewski do Krukowskiego, ten odgrywa piłkę do Wierzbickiego, który strzela zbyt lekko i bramkarz ORŁA bez problemu łapie piłkę
3' Bardzo ładna akcja WARMII - Hudoń zagrał do Strzelińskiego, dośrodkowanie naszego grającego trenera, ale Wierzbicki źle przyjął piłkę w polu karnym
4' Faul na Arciszewskim - żółta kartka dla Karpińskiego
5' Znów groźnie na polu karnym gospodarzy, ale Łopatowicz uprzedza Strzelińskiego
10' Pierwszy strzał na bramkę Gieniusza - oddał go Ossowski, ale nasz bramkarz pewnie schwytał piłkę
12' GOOOOOL!!! Znakomite podanie Kosińskiego otrzymał Wierzbicki i pewnie strzela do bramki Łopatowicza! Prowadzimy w Kolnie 1:0!
19' Paweł Zawłocki fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Wierzbickiego. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy
22' Okazja dla ORŁA - Żach otrzymał piłkę w polu karnym, zakręcił naszymi obrońcami, ale piłkę odebrał mu Gieniusz
25' Pierwszy rzut rożny dla ORŁA - dośrodkowanie Sadowskiego szybko przejmuje Arciszewski
30' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego i strzał głową Naliwajki trafia w stojącego na linii bramkowej obrońcę ORŁA
31' Szybki kontratak gospodarzy, którzy wyprowadzając akcję we czterech na jednego naszego obrońcę tracą piłkę
32' Groźnie pod bramką ORŁA - Mateusz Tuzinowski strzela tuż nad poprzeczką bramki Łopatowicza, ale mamy rzut rożny
33' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII, ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy
36' Żółta kartka dla Grali dla krytykę orzeczeń sędziego
40' Rzut rożny dla naszego zespołu - dośrodkowanie Strzelińskiego, piłkę przejmują gospodarze
41' GOOOOOL! Świetne zagranie Wierzbickiego do Strzelińskiego - piłka uderzona przez naszego zawodnika z prawej strony pola karnego odbija się jeszcze od obrońcy gospodarzy i wpada do bramki Łopatowicza. Prowadzimy 2:0!
44' Groźnie pod naszą bramką, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo
45' Strzał Ossowskiego. który pewnie broni Gieniusz.
45' + 1' Dobrze do tej pory sędziujący mecz pan Radosław Jemielity kończy pierwszą połowę meczu. Prowadzimy w Kolnie 2:0.
46' Drugą połowę rozpoczęła WARMIA. W zespole gospodarzy podwójna zmiana - na boisku pojawili się Sałata i Juśkiewicz, którzy zmienili Żacha i Karpińskiego
48' Groźna akcja WARMII - dośrodkowanie Krukowskiego nie doszło jednak do Strzelińskiego, ponieważ przechwycił piłkę obrońca ORŁA
53' Rzut rożny dla WARMII - jak zwykle dośrodkowuje Strzeliński, główkuje Naliwajko, piłka ponownie wraca do Strzelińskiego. kolejne dośrodkowanie i Kosiński kończy akcję strzałem ponad bramką
54' GOOOOL!!! Piękne podanie od Hudonia otrzymał Strzeliński, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie pokonał Łopatowicza. WARMIA prowadzi 3:0!
58' Znakomite dośrodkowanie Arciszewskiego i zbyt lekkie uderzenie Krukowskiego broni Łopatowicz
56' Zmiana w ORLE - za Kicińskiego wchodzi Brzeziński
58' Ambitnie walczący gospodarze zdobywają honorową bramkę. Szybki kontratak ORŁA, podanie ze środka pola otrzymał Łukasz Sałata, który w sytuacji sam na sam pokonał Gieniusza. Jest 1:3.
65' Świetną sytuację zmarnował Krukowski, który będąc sam na sam z bramkarzem przelobował Łopatowicza, ale piłka minęła słupek
67' Znów nasz zawodnik sam na sam z bramkarzem gospodarzy - tym razem Chyliński fatalnie przestrzelił obok bramki
70' Zmiana w zespole ORŁA - za Kosińskiego na boisko wszedł Grygoriew
71' Rzut rożny dla WARMII - zupełnie nieudane rozegranie piłki przez naszych zawodników po dośrodkowaniu Strzelińskiego
74' GOOOOL!!! 4:1 dla WARMII. Swoją drugą bramkę zdobywa Wierzbicki, który wykorzystuje podanie Krukowskiego i pewnym strzałem w długi róg pokonuje Łopatowicza
78' Zmiana w WARMII - za Krukowskiego wchodzi na boisko Golubiewski
80' Przepiękny strzał z rzutu wolnego Strzelińskiego z 20 metrów - piłka frunęła w okienko bramki Łopatowicza, ale bramkarz ORŁA obronił strzał
83' Strzał Sałaty ponad naszą bramką
84' Strzał Ossowskiego z najwyższym trudem broni Gieniusz
86' Świetna okazja dla WARMII - strzał Wierzbickiego broni Łopatowicz
86' Znów kapitalna okazja WARMII - Strzeliński urwał się obrońcy ORŁA i strzelił na bramkę, ale piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy
87' GOOOOOL! Rzut rożny dla WARMII - doskonałe podanie Strzelińskiego i znakomita główka Arciszewskiego. Wygrywamy 5:1!
90' Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry
90' + 3' Po błędzie Wierzbickiego w świetnej sytuacji Łukasz Sałata, ale strzał napastnika gospodarzy znakomicie broni Gieniusz
90' + 3' Rzut rożny dla ORŁA, ale bez zagrożenia pod naszą bramką
90' + 5' Koniec meczu. WARMIA wysoko wygrywa w Kolnie 5:1.