piątek, 19 kwietnia 2024

OLIMPIA - WARMIA 1:1

Cenny remis 1:1 wywalczyli piłkarze WARMII Grajewo w swoim pierwszym w historii występie na stadionie w Olsztynku. W rozegranym w piątek 1 maja meczu 28 kolejki III ligi grajewianie podzielili się punktami z zespołem gospodarzy. Po fatalnym występie naszego zespołu w spotkaniu z PUSZCZĄ Hajnówka mało kto wierzył, że WARMIA zdobędzie choćby punkt w starciu z bardzo dobrze spisującą się wiosną OLIMPIĄ Olsztynek. Tymczasem nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony i pomimo braku w składzie kontuzjowanego Dzierzgowskiego byli bliscy wygranej w tym meczu.

Grajewianie rozpoczęli z dużym animuszem. Efektem dobrej gry WARMII był gol Damiana Zubowskiego w 13 minucie meczu. Niestety, niedługo po zdobyciu prowadzenia popełniliśmy duży błąd w defensywie, który wykorzystał najlepszy zawodnik w zespole gospodarzy Mateusz Różowicz. Po utracie gola WARMIA oddała inicjatywę OLIMPII, która kilkukrotnie zagroziła bramce bardzo dobrze dysponowanego Gieniusza. W końcówce pierwszej połowy nasi piłkarze znów doszli do głosu i po znakomitym podaniu wyróżniającego się w naszym zespole Matysiewicza Kacper Jagłowski był bliski pokonania bramkarza gospodarzy, ale Miara wyszedł zwycięsko z tej akcji.

W drugiej połowie WARMIA w ciągu zaledwie sześciu minut stworzyła sobie aż 3 doskonałe sytuacje do zdobycia bramek – najpierw Chyliński w sytuacji sam na sam z bramkarzem OLIMPII bardziej szukał faulu niż strzału i w rezultacie otrzymał … żółtą kartkę. Później Kamil Randzio po świetnym wejściu w pole karne strzelił zbyt lekko i Miara obronił ten strzał. W końcu po zagraniu Zubowskiego Marcin Mikucki z kilku metrów nie trafił w pustą bramkę! Gospodarze też kilkukrotnie zagrażali naszej bramce, ale zawsze znakomicie spisywał się nasz bramkarz.

Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem ustalonym już w pierwszej połowie. Dla WARMII to tylko i … aż remis. Punkt zdobyty na wyjeździe zawsze jest cenny, ale biorąc pod uwagę sytuację w tabeli naszego zespołu oraz ilość niewykorzystanych okazji bramkowych wynik budzi niedosyt. Cóż z tego, że kibice z Olsztynka wypowiadali się po meczu niezwykle pozytywnie o grze grajewian, oceniając nasz zespół jako najlepszy z tych, które w tym sezonie wystąpiły na ich stadionie, skoro dobry występ dał nam tylko jeden punkt – tyle samo ile dal nieszczęsny mecz z Hajnówką. Żeby realnie myśleć o utrzymaniu się w III lidze trzeba wygrywać. W najbliższą sobotę o zwycięstwo będzie niezwykle trudno – do Grajewa przyjeżdża lider rozgrywek OLIMPIA Zambrów. Czy WARMIĘ stać na sprawienie niespodzianki w meczu z niepokonaną od 11 kolejek drużyną z Zambrowa? Zapraszamy Państwa na pojedynek z liderem. Początek w sobotę o godzinie 16:00.

Zapis relacji z meczu w Olsztynku:

1' Rozpoczyna WARMIA

4' Pierwsze minuty zdecydowanie dla naszego zespołu, który posiada piłkę, ale póki co nie stworzyliśmy żadnej sytuacji

5' Na meczu pojawił się były trener naszego zespołu pan Zbigniew Kieżun ubrany... w koszulkę WARMII Grajewo. ;)

8' Gra cały czas toczy się w środkowej strefie boiska

10' Wreszcie zamieszało się pod bramką gospodarzy - szarżował w polu karnym Chyliński i wyglądało na to, że obrońca OLIMPII zagrał piłkę ręką ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia

13' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:1 Damian Zubowski! Piękne prostopadłe podanie Mateusza Cybulskiego do Damiana Zubowskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem OLIMPII i pewnie strzelił do bramki. Prowadzimy w Olsztynku 1:0!

20' Z pola karnego na bramkę Gieniusza tyłem głowy strzelał Alancewicz, ale bardzo niecelnie

24' GOL dla OLIMPII. 1:1 Mateusz Różowicz. Praktycznie pierwsza akcja OLIMPII pod naszą bramką - Mateusz Różowicz na wprost naszej bramki ograł obronę WARMII i strzelił w róg. Jest 1:1 ale do końca meczu jeszcze dużo czasu.

27' Groźnie pod naszą bramką - po prostopadłym podaniu blisko zdobycia gola był Żórański, ale będzie na szczęście tylko rzut rożny dla OLIMPII

28' Pierwszy korner dla gospodarzy - po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę, ale nie na długo

29' Kolejny rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu faul na naszym bramkarzu i Alancewicz strzela gola, który oczywiście nie jest uznany przez sędziego.

31' Mieliśmy sporą przewagę od początku meczu i kontrolowaliśmy grę, ale jeden błąd obrony spowodował utratę gola i teraz wyraźnie oddaliśmy inicjatywę gospodarzom

39' Ostatnie minuty to znów gra w środkowej strefie boiska

44' Dobra akcja WARMII, ale obrońcy OLIMPII zablokowali strzał Zubowskiego

45' Świetna okazja WARMII - Matysiewicz doskonale podał do Jagłowskiego a ten dobrze strzelił z pola karnego na bramkę, ale Miara odbił piłkę!

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. Mieliśmy dużo momentów dobrej gry, ale jeden błąd obrony zniweczył nasze prowadzenie i tylko remisujemy 1:1. Po utracie bramki nasz zespół stracił nieco zapał do gry, ale jeszcze przed przerwą znów przeważaliśmy. Druga połowa MUSI być lepsza.

46' Rozpoczyna OLIMPIA

47' Groźna akcja gospodarzy prawą stroną boiska i dośrodkowanie w nasze pole karne, ale po chwili wybijamy piłkę i wyjaśniamy sytuację

48' Rozpadał się deszcz w Olsztynku

49' Oprócz wspomnianego trenera Kieżuna na meczu w Olsztynku jest też inny były trener i zawodnik WARMII Piotr Zajączkowski, który do niedawna był szkoleniowcem FINISHPARKIETU DRWĘCY Nowe Miasto Lubawskie

51' Znakomita okazja WARMII! Piłkę w polu karnym otrzymał Zubowski , odwrócił się i strzelił z ostrego kąta tuż nad poprzeczką bramki Miary!

53' Dynamiczna akcja Jagłowskiego który jest faulowany z prawej strony przed polem karnym i będzie rzut wolny dla WARMII

54' Źle rozegraliśmy ten stały fragment gry - Kamil Randzio zbyt lekko podał piłkę i przejęli ją gospodarze

60' Atakowała teraz OLIMPIA ale Kamil Randzio zastopował akcję i grę wznowi Gieniusz

63' Brzydkie zachowanie Różewicza, który zaczepił butem łapiącego piłkę naszego bramkarza i żółta kartka dla zawodnika OLIMPII

65' Teraz Różowicz pokazał się z lepszej strony i doskonale wyłożył piłkę wzdłuż bramki, ale na nasze szczęście nikt z jego kolegów nie doszedł do podania

67' Chyliński wykorzystał błąd obrońcy i przejął piłkę po czym Miara fauluje naszego zawodnika w polu karnym ale sędzia ... przerywa grę i karze naszego zawodnika żółtą kartką! Skandal...

70' Świetna akcja WARMII - Kamil Randzio wpadł w pole karne, ale strzelił tak, że Miara obronił :(

71' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu piłkę łapie Gieniusz

72' Zmiana w OLIMPII - za Skrodzkiego wchodzi Szumski

73' Znakomita okazja WARMII - Zubowski świetnie podaje wzdłuż bramki a zamykający akcję Mikucki strzela z bliska ponad bramką Miary!

73’ Zmiana u gospodarzy – za Żórańskiego wchodzi Szymański

74' Zmiana w WARMII - za Mikuckiego wchodzi Sypytkowski

75' Żółta kartka dla Zubowskiego za faul na zawodniku OLIMPII

76' Brutalne zagranie Wronki i żółta kartka dla tego zawodnika

81' Atakowała OLIMPIA ale Szymański sfaulował Koszczuka i WARMIA wznawia grę

87' Zmiana w WARMII - za Matysiewicza wchodzi Kozikowski

87’ Zmiana w OLIMPII – za Narojczyka wchodzi Kowalski

89' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Damian Gutowski

90' Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo, ale zabrakło skuteczności. Remis w Olsztynku to tylko i aż jeden punkt.