Nowy projekt BCK

aktualizacja: 2017-11-28 18:14:17     nr wiadomości: 33650     przeczytano: 1834     Ilość komentarzy komentarze: 0

Nowy projekt BCK w Szczuczynie z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku

    Z przyjemnością informujemy, że 14 listopada 2017 r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie  przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu nasza Biblioteka otrzymała nieodpłatnie, na podstawie umowy użyczenia, kolejne dwa urządzenia do odtwarzania cyfrowej książki mówionej: Czytak Plus i Czytak NPN. Urządzenia są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

    Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca w Warszawie od 2007 r. zajmuje się także nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych, przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Stowarzyszenie udostępniło też nam bezpłatnie dostęp do internetowej platformy cyfrowych książek mówionych ( w bazie znajduje się 1300 sztuk cyfrowych książek), których można będzie słuchać dzięki urządzeniom do odtwarzania – czytakom.

    Wypożyczanie czytaków i książek cyfrowych jest nieodpłatne. Aby z nich korzystać należy zgłosić się do bibliotekarzy szczuczyńskiej biblioteki i okazać zaświadczenie lekarskie potwierdzające problemy ze wzrokiem.

Zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące do nieodpłatnego korzystania z naszej oferty.

Andrzej Kosmowski BCK w Szczuczynie

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.