Nowy ambulans dla pogotowia

aktualizacja: 2019-11-10 11:19:06     nr wiadomości: 40682     przeczytano: 4685     Ilość komentarzy komentarze: 3

NOWY  AMBULANS  W GRAJEWSKIM  POGOTOWIU 

Od soboty 9 listopada br. wprowadzono do eksploatacji w grajewskiej filii pogotowia zakupiony przez WSPR Łomża całkowicie z własnych środków (samorząd miejski odmówił dofinansowania zakupu), ambulans ratunkowy na pojeździe bazowym marki Volkswagen Crafter. Najnowszy model z najmocniejszym silnikiem i napędem kół przednich, dotychczas w VW Crafterach nie występującym. 

Cena pojazdu: około 335 000 złotych.

W najwyższej opcji wyposażenia w systemy bezpieczeństwa i komfortu jazdy. W wyposażeniu specjalistycznym znajduje się system SWD (wspomagania dowodzenia), śledzenia jazdy i naprowadzania do współrzędnych celu z bardzo dużą dokładnością. Komunikacja z pojazdem odbywa się w systemie cyfrowym a nie jak dotychczas analogowym, możliwa jest także bezpośrednia łączność z innymi służbami.

Sprzęt medyczny służący ratowaniu życia obejmuje najnowszy model defibrylatora z funkcją kardiomonitora komunikującego się bezpośrednio z ośrodkami kardiologii interwencyjnej w Ełku, Augustowie, Łomży i Białymstoku, możliwością wykonywania kardiowersji, pulsoksymetrii, pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto respirator, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej (tzw. masażu serca) LUCAS, instalację próżniową, instalację tlenową, sprzęt do unieruchomień kończyn, deski ortopedyczne różnych rozmiarów, kamizelkę KED do ewakuacji poszkodowanych z pojazdów, podbieraki, nosze, krzesło kardiologiczne, płachty do przenoszenia, specjalne śpiwory do ogrzewania osób wychłodzonych, detektor czadu, kaski ochronne, jednorazowe pakiety odzieży ochronnej, materiały do zaopatrywania ran, iniekcji, zestawy do wykonywania różnych zabiegów specjalistycznych, 48 pozycji różnych leków itp.

Przed końcem roku Grajewo wzbogaci się o następny nowy ambulans, jeden z trzech zakupionych już przez WSPR ze środków z rządowego programy wymiany ambulansów. 

fot. Z. Perkowski

Nowy ambulans... super ! a do chorego wielką łaskę robią że przyjadą ... do pijaka który leży w parku bądź do osoby która się napije i grozi że się potnie to lecą na sygnałach.. a do człowieka , który nie ma siły nawet dotrzeć własnymi nogami na sor to po 3 dzwonieniu proszeniu o pomoc z wielkim ALE przyjadą. Brak Słów
Napisał: Xxx dodano: 2019-11-11 03:07:56

A to nie Adam Andruszkiewicz przed wyborami załatwił dla pogotowia ten ambulans?🤣
Napisał: Grajewiak dodano: 2019-11-13 01:07:58

:-) dostali kasę z rzadowego projektu dużo przed wyborami
Napisał: Gabrysia dodano: 2019-11-14 20:40:28

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.