Noworoczne wrażenia

aktualizacja: 2019-01-04 17:08:21     nr wiadomości: 38130     przeczytano: 1691     Ilość komentarzy komentarze: 1

Skończyły się święta, goście wyjeżdżają do odległych domów, a my pozostajemy w swoich i co dalej? Warto pomyśleć czy po tylu emocjach pozostać ma jedynie syndrom poniedziałków z opóźnionym zapłonem?  

Jeżeli święta nie były tylko odskocznią od życiowych problemów, ani skokiem do chwilowej rozrywki, to po nich nie powinniśmy pozostać w tym samym miejscu, lecz zdobyć się na śmiały krok do przodu.  

Wspólnie celebrowana rodzinna kolacja, czy też biesiady środowiskowe były barwnym urozmaiceniem szarej codzienności. Po przyjęciu znakomitego Gościa zawartego w symbolicznym opłatku i po tak wylewnych życzeniach uwalnianych z ust naszych, nie powinniśmy być już tacy sami – ale dużo lepsi. Zatem nasze dobre myśli, oczekiwania i uporczywe marzenia niech staną się rzeczywistością, a razem z nimi niech powoli rodzi się w nas rodzinne, społeczne i zawodowe trwałe współistnienie.

Okres świąt i ich przeżywanie grupowe, czasem samotne, poruszyło nasze serca.  Ożywione uczucia przekażemy innym, najlepiej ze wzajemnością. Życzliwość, radość i tolerancja na różnorodność osobową, zmienią na lepsze nasze relacje z bliźnimi i światem. Okres świąt, który minął i związane z nim obowiązki, kłopoty i koszty niech nie pójdą na marne. Niech uwrażliwią nas na miłość i szacunek do rodziny, do ludzi i ukochanej, jedynej Ojczyzny.     

Społeczność miasta i gminy Szczuczyn demonstrując to, co widzimy w publikowanym materiale, przedstawia swoją radość, a jednocześnie przesyła wzajemne życzenia dla Rodzin i Przyjaciół mieszkających poza granicami – Polski.    

 

 

Tekst, zdjęcia i film: Stanisław Orłowski

 

Film: https://youtu.be/dukWLt9MSOY

 

To są zdjęcia warte oglądania, zresztą jak zawsze i wszędzie. Podziwiam wszelkie Pana pracę i cieszę się, że są podawane publicznie. Te zdjęcia widziałem jak Pan robił. Życzę dobrego Roku i weny.
Napisał: wychowanek dodano: 2019-01-11 12:12:37

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.