Nowoczesne wc w parku

aktualizacja: 2020-09-11 10:34:20     nr wiadomości: 43372     przeczytano: 3918     Ilość komentarzy komentarze: 3

Jeszcze w tym roku  w Parku Solidarności (od strony os. Broniewskiego) zostanie zamontowana nowoczesna, samoobsługowa toaleta.

Zgodnie ze zleceniem sanitariat będzie jednostanowiskowy przystosowany dla niepełnosprawnych, wraz z pomieszczeniem techniczno - serwisowym. Toaleta posiadać będzie wentylację i ogrzewanie. Elewacja zewnętrzna budynku będzie obłożona płytami z naturalnego kamienia granitowego i pokryta środkiem antygraffiti. 

Wyposażenie wewnętrzne WC obejmować będzie podłogę z antypoślizgową nawierzchnią, światło włączane automatycznie po otwarciu drzwi wejściowych, sygnał awaryjny akustyczny - świetlny uruchamiany od wewnątrz przyciskiem „żądanie pomocy” zintegrowany z modułem GSM jak też czasowy ogranicznik przebywania  w toalecie, automatyczny odświeżacz powietrza, podgrzewacz wody, bezdotykowo spłukiwana muszla WC oraz lustro i podajnik papieru toaletowego odporne na akty wandalizmu. 

Sanitariat wyposażony zostanie także w system zdalnego powiadomienia administratora poprzez wysłanie wiadomości SMS: brak prądu, alarm przeciwpożarowy, spadek temperatury w toalecie, wezwanie pomocy, sygnalizacja zajęcia toalety powyżej wyznaczonego czasu korzystania, czy też graficzne oznaczenia funkcji użytkowych, instrukcję użytkowania w trzech językach oraz wykaz telefonów alarmowych. 

Zadanie za kwotę 159 900 zł zrealizuje firma z Rybnika. Stosowne dokumenty zostały już podpisane.


fot. - miejsce montażu sanitariatu;

Proponujemy też zamontować zewnętrzny monitoring kamery, która umożliwi indyfikację wandali.
Napisał: Podróżnik dodano: 2020-09-11 18:40:26

Ciekawe ile osób to poszanuje, teraz nie umieją poszanować tego co jest. Nasze miasto się chce się rozwijać ale ludzie nie potrafią szanować bo napije się jeden z drugim i cyrki chcą odstawiać i się popisywać. Powinni tacy jechać do lasu i tam się wyszaleć
Napisał: XxXxX66 dodano: 2020-09-13 11:22:38

Koniecznie monitoring. Bądź jakiś ochrona. Ale to też nie jakieś starsi panowie przed emerytura tylko takie z doświadczeniem chłopaki aby umieli dogonić złapać sprawców. Bo to długo niestety u nas nie będzie ładne. Tylko lobuzy, który um nogi z du... Bym powyrywala. Zniszczą to.
Napisał: Grajewianka dodano: 2020-09-14 13:09:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.