Nocna jazda z promilami

aktualizacja: 2019-11-29 14:14:01     nr wiadomości: 40870     przeczytano: 6211     Ilość komentarzy komentarze: 1

Grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna jechał ulicami Grajewa tzw. wężykiem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca odpowie przed sądem.

29 listopada br. tuż po godzinie 1 w nocy grajewscy policjanci na jednej z ulic miasta zauważyli volkswagena, który jechał tzw. wężykiem.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 50-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna był zaskoczony, że został zatrzymany do kontroli drogowej, nie widział nic niepokojącego w swoim zachowaniu.

Mieszkaniec Grajewa stracił już prawo jazdy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. (za: KPP Grajewo)

____________
28 listopada br. 
w Ełku również doszło do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Policjanci pracowali na miejscu kolizji przy ul. Chopina. 35-letnia kierująca mercedesem wykonując manewr skręcania uderzyła w przejeżdżającą mazdę. Następnie mercedes uderzył jeszcze w zaparkowanego citroena. Po zdarzeniu kierowca mazdy przejechał kilkanaście metrów, zostawił swój samochód i oddalił się. Jednak został szybko zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nie posiadł uprawnień do kierowania.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał i nie potrzebna była pomoc medyczna. 35-latka za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Natomiast nietrzeźwy 45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. Kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci apelują!
Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg. (
za: KPP Ełk)

 

  - fot. KPP Ełk   - fot. KPP Ełk

Piractwo i cwaniactwo-z tym walczcie
Napisał: bo dodano: 2019-12-05 10:50:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.