Nietrzeźwa kierująca zatrzymana

aktualizacja: 2017-03-20 17:12:55     nr wiadomości: 31212     przeczytano: 4281     Ilość komentarzy komentarze: 1

KPP Ełk: Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawień i konsekwencje finansowe grożą 45-latce, która w stanie nietrzeźwości kierowała swoim samochodem. Kobieta została zatrzymana po tym, jak cofając uderzyła w filar budynku i odjechała. Policję zaalarmowali zaniepokojeni świadkowie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę późnym popołudniem. Na jednym z ełckich osiedli mężczyzna zareagował na niepokojące zachowane kierującej fordem. Okazało się, że 45-latka podczas cofania uderzyła tyłem pojazdu w filar budynku i odjechała z miejsca zdarzenia. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę, dzięki czemu policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz 45-latka odpowie przed sądem. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. 
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie.

Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

 

O prosze nastepna pijana mam wrazenie ze teraz kobiety wiecej pija od mezczyzn
Napisał: mysza dodano: 2017-03-20 21:37:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.