Niekontrolowany wyciek gazu

aktualizacja: 2018-07-06 09:23:18     nr wiadomości: 35751     przeczytano: 4088     Ilość komentarzy komentarze: 0

5 lipca br. o godz. 11.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o wyczuwalnej woni gazu w budynku wielorodzinnym na ul. Kolejowej w Grajewie. Służby zaalarmowała jedna z mieszkanek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że faktycznie doszło do niekontrolowanego wycieku gazu z butli gazowej. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób. Mężczyznę, który przez dłuższy czas przebywał w lokalu gdzie ulatniał się gaz, przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Strażacy odkręcili butlę od kuchenki gazowej i wynieśli na zewnątrz. Wszystkie mieszkania dokładnie sprawdzono miernikiem wielogazowym pod kątem obecności niebezpiecznych substancji. Budynek przewietrzono. Po kilkunastu minutach dokonano ponownego pomiaru. Wynik okazał się negatywny. Lokatorzy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

e-Grajewo.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.