Niebieski wieloryb

aktualizacja: 2017-03-19 19:46:56     nr wiadomości: 31207     przeczytano: 1717     Ilość komentarzy komentarze: 3

Szokująca gra,zapoczątkowana w Rosji, która zakończyć się może samobójstwem.Jest już w Polsce, mówi o niej młodzież. Warto przyjrzeć się bliżej. Gra rozprzestrzenia się przez portale społecznościowe i internetowe komunikatory. Polega na tym,że każdemu uczestnikowi przydzielany jest tzw.opiekun, ktory wyznacza mu pięćdziesiąt zadań. Opiekun często komunikuje się nocą.Najpierw wyznacza pozornie błahe zadania,jak zachowanie milczenia w stosunku do 
konkretnej osoby przez cały dzień,zerwanie kontaktu z  członkiem rodziny,słuchanie przygnębiającej muzyki,później zadania stają się drastyczne, jak nakaz samookaleczenia,np.żyletką czy oglądania filmów o treściach sadystycznych.


Zadania mają ukazać bezsens życia.Każde jego wykonanie musi zostać opatrzone zdjęciem i wysłane do opiekuna. Zadaniem ostatnim jest samobójstwo: skok z dachu, rzucenie sie pod pociąg, powieszenie się.Uczestnik otrzymuje datę śmierci i musi przysiąc, że jest wielorybem czyli uczestnikiem gry. Otrzymuje także konkretną instrukcję, w jaki sposób ma to zrobić.Opcji opuszczenia gry nie ma. Ci, którzy w końcu odmawiają popełnienia samobójstwa, dostają zagrożenie, że w przypadku rezygnacji,organizatorzy gry zabiją bliskich nastolatka albo opublikują jego kompromitujące zdjęcia.

Ta mordercza gra spowodowała do tej pory śmierć niespełna dwustu nastolatków. W zachodniopomorskim wszczęto śledztwo w sprawie trzech przypadków samookaleczeń, których dokonali młodzi ludzie pod wpływem gry Niebieski wieloryb.
Media podały, że nagłośnieniem sprawy zajmie się Policja oraz dyrektorzy szkół,pedagodzy, nauczyciele, psychologowie ośrodków.

Należy przypominać swoim dzieciom, aby nie podawały danych osobowych w internecie, aby nie brały udziału w tej  niebezpiecznej grze, by nie poddawały sie namowom innych osób w sieci - nigdy niewiadomo kto kryje się po drugiej stronie łącza.Zadaniem dorosłych jest zapobieżenie zagrożeniu ich zdrowia i życia.

Powstało już przeciwieństwo Niebieskiego Wieloryba, czyli Różowa Panda. Tu również trzeba wykonać 50 zadań, ale są one jak najbardziej pozytywne np. powiedz obcemu miłe słowo.

 

kpw

Masakra
Napisał: Yeti dodano: 2017-03-20 07:04:27

Matko, co się dzieje?
Napisał: Ania dodano: 2017-03-20 13:00:23

Czarna wolga XXI wieku?
Napisał: jan dodano: 2017-03-26 13:46:43

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.