Nauka łączy pokolenia w SP 2

aktualizacja: 2019-03-12 12:15:26     nr wiadomości: 38662     przeczytano: 1365     Ilość komentarzy komentarze: 1

Niezwykłą lekcję chemii i fizyki mogły obejrzeć dzieci z klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Sokołowską. W poniedziałek 11 marca 2019r. ósmoklasiści zaprezentowali doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz zorganizowali warsztaty chemiczne dla dzieci pod kierunkiem pani Julii Ksepko.

Mali naukowcy mogli obejrzeć zjawisko elektryzowania ciał, poznali zasadę działania maszyny elektrostatycznej oraz badali odczyn roztworu przy pomocy wskaźników pH. Nauczyli się zasad postępowania podczas pożaru, uzyskali również odpowiedź na pytanie : „Dlaczego ciasto rośnie podczas pieczenia”. Po obejrzeniu tych atrakcji radości i braw nie było końca.

        Lekcja chemii i fizyki była niezwykłym doświadczeniem  i przeżyciem  zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Była to wspaniała zabawa pełna radości połączona z nauką. -  wychowawczyni Agnieszka Sokołowska

                        

 

Super,aby więcej zajęć takiego typu :)
Napisał: Była uczennica dodano: 2019-03-14 15:08:17

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.