Nadeszły święta i przyszła do nas

aktualizacja: 2017-12-05 12:12:21     nr wiadomości: 33713     przeczytano: 4211     Ilość komentarzy komentarze: 0

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Co roku stajemy przed dylematem - żywa czy sztuczna choinka?!

Drzewka syntetyczne mają swoje zalety – są trwałe, estetyczne, nie gubią igieł i zdobią nasze mieszkanie tak długo, jak sami tego chcemy. Ponadto - jednorazowy wydatek a może służyć przez lata. Niestety, sztuczne choinki nie są w stanie w pełni zastąpić czaru żywego, pachnącego lasem drzewka. Nawet "dołączone" olejki eteryczne o zapachu lasu nie dadzą 100 - procentowego efektu.

Zwolennicy żywych choinek uważają, że nic nie może zastąpić naturalnej choinki, z wszelkimi jej wadami i zaletami. Żywe drzewko nadaje świętom niepowtarzalny klimat, wnosi do mieszkania nie tylko zapach, ale również "duszę" lasu. Nawet, jeśli opadną igły, wciąż pozostaje naturalnym elementem, przyjaznym człowiekowi, a po rozebraniu wyrzucona na śmietnik rozkłada się nieporównywalnie krócej niż sztuczna. Dodatkowo wybieranie, kupowanie i transportowanie żywej choinki to swoisty rytuał, bez którego niektórym trudno wyobrazić sobie prawdziwe Święta Bożego Narodzenia.

Jak co roku żywe drzewko będzie można nabyć u leśników. W dniach 18 - 22 grudnia br. będzie prowadzona sprzedaż świerka pospolitego w siedzibie Nadleśnictwa w Tamie (w godz. 7.00 – 15.00) oraz w siedzibach leśnictw: Ruda, Białaszewo, Kędziorowo i Ławsk (w godz. 7.00 – 9.00 oraz 14.00 – 15.00).  cena drzewka kształtuje się od 20 do 40 zł, zależności od jego wysokości.

Ostateczny wybór, zawsze należy do Państwa...

 
Jak przystroicie choinkę? Jakie preferujecie ozdoby? Ubieracie drzewko skromnie, czy raczej "na bogato"; kolorowo, a może trzymacie się jednej barwy?  Zaprezentujcie innym swoje dzieło!

Jak co roku  - czekamy na zdjęcia Waszych drzewek, stroików bożonarodzeniowych -  biuro@e-grajewo.pl

 Prześlij zdjęcie swojej choinki (formularz)

 

  - 2016 r - choinka Majki   - 2016 r. - choinka Elzbiety
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.