Na praktyki do Irlandii

aktualizacja: 2019-07-06 16:17:02     nr wiadomości: 39668     przeczytano: 1913     Ilość komentarzy komentarze: 0

       Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w terminie do 1 lutego 2018 r. w akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. W tym terminie wniosek na organizację praktyk zawodowych dla uczniów na rynku zagranicznym złożył Zespół Szkół w Wojewodzinie. W tym celu został nawiązany kontakt z organizacją Your International Training z Mallow w Irlandii. W wyniku nawiązanej współpracy powstał projekt pt. „Europejskie praktyki zawodowe”,  w ramach którego w cyklu dwuletnim: w roku 2020 i 2021 na praktyki zawodowe do Irlandii wyjedzie 40. uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, żywienia, rolnik i budownictwa. 

      Na praktyki zawodowe do Irlandii we współpracy z z organizacją Your International Training z Mallow wyjeżdżają uczniowie ełckiego „Mechaniaka” i mają bardzo dobre doświadczenia. Jestem pewna, że i nasi uczniowie sprawdzą się na Irlandzkim rynku pracy. W przyszłym roku grupa 20. uczniów wyjedzie również na praktyki zawodowe do Pragi. Praktycznie wszyscy trzecioklasiści swoje praktyki zawodowe będą odbywać za granicą. Uczniowie, którzy otrzymali promocję do klasy drugiej technikum już wiedzą, że w klasie III w zdecydowanej większości, na praktyki wyjadą do Irlandii. Liczę na bardzo dobre efekty dydaktyczne tych praktyk, zamierzamy kontynuować współpracę i organizować kolejne praktyki zawodowe w Irlandii dla uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w Technikum w Wojewodzinie - Zdzisława Choynowska  dyrektor ZS w Wojewodzinie

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.