Muzyczne zaduszki w BCK

aktualizacja: 2018-11-05 16:49:32     nr wiadomości: 37650     przeczytano: 1314     Ilość komentarzy komentarze: 1

 „(…) To wzruszenie towarzyszyło mi jeszcze na długo po powrocie do domu” – powiedziała jedna z uczestniczek koncertu. – „(…) Chłopcy z bandu to zespół, który intryguje wzrusza 

i bawi. Byli niesamowici.”

 

Zespół „Chłopcy z bandu”, w którym grają Łukasz Kraujutowicz (lider zespołu/wokal), Sebastian Sak (gitara basowa)  i Tomasz Swajda (perkusja) – doskonale czuł się w Szczuczynie grając, jak to określił lider zespołu, tak naprawdę „u siebie”. Zespół tworzy trzech młodych, utalentowanych muzyków. Gra różnorodną muzykę - jazz, pop, utwory
z kręgu piosenki literackiej. W swoim dorobku ma realizację takich programów jak: „Malowane słowem - piosenki Jacka Kaczmarskiego", „Mater Dolorosa - misterium pasyjne", „Piosenki Agnieszki Osieckiej", „O, radosna Niepodległości!", „Szukamy stajenki - kolędy Jacka Kaczmarskiego" „Msza wędrującego" (Stachura). 

 

Koncert „Muzyczne Zaduszki 2018”, który odbył się w pierwszą sobotę listopada, zgromadził w sali konferencyjnej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie blisko 100 osób. Dyrektor BCK w Szczuczynie Janusz Siemion powitał zgromadzonych gości i oddał głos „Małym Szczuczyniakom” w składzie:  Paulina Żebrowska, Julia Kruszyńska, Julita Dutkiewicz, Julita Żebrowska, Nikola Szwalgin. Młodzi artyści przygotowani przez Andrzeja Szabelskiego (starszego instruktora BCK w Szczuczynie) zaprezentowali utwory poetyckie przeplatane występami muzycznymi, które wprowadziły zebranych w nostalgiczny nastrój.

Po występach najmłodszych na scenę wkroczył zespół „Chłopcy z bandu”, który zagrał utwory artystów, którzy odeszli, a którzy tak naprawdę poprzez swoją twórczość są wciąż obecni. Można było zatem usłyszeć utwory polskich i zagranicznych wykonawców. Wybrzmieli m.in.: Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Agnieszka Osiecka, Edward Stachura, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Leonard Cohen, Charles Aznavour, Jacek Kaczmarski, Krzysztof Klenczon, Krzysztof Komeda.

Bardzo dobry kontakt artystów z publicznością oraz doskonała muzyka, tworzyły niepowtarzalny klimat.

- „(…) Bardzo się nam podobało. Oby więcej takich imprez w Szczuczynie.”– powiedział na zakończenie jeden z uczestników koncertu. Pod dużym wrażeniem koncertu byli sami muzycy.

- „(…) Wzruszyłem się. Gdy patrzyłem na twarze moich przyjaciół, rodziny, nauczycieli… Dziękuję, że mogliśmy wystąpić w Szczuczynie.” – powiedział Łukasz Kraujutowicz, z kolei Sebastian Sak był pod wrażeniem publiczności:  „(…) Czułem, że mamy dla kogo grać.
A brawa były z głębi serca.”. Tomasz Swajda dodał: „(…) Spontaniczne reakcje. Emocje wypisane na twarzy. Zero sztuczności. To lubię u publiczności.”

 

Dziękujemy za niesamowite doznania muzyczne i mamy nadzieję, że nie jest to ostatni koncert zespołu w Szczuczynie.

Zespołowi życzymy pomyślności w dalszej pracy, dużo sukcesów i niesłabnącej wiary
w swoje umiejętności.

 

Andrzej Kosmowski

BCK w Szczuczynie

Zdjęcia: Karolina Kraujutowicz, Andrzej Kosmowski

 

 

 

Witamy serdecznie.Było wspaniale,atmosfera i klimat.Mali Szczuczyniacy ich występ pokazał że dzieci z naszego miasteczka mają talent zaś występ Chłopców z Bandu dał nam wszystkim odpowiednią dawkę muzyki w której od początku do końca czuliśmy się jak w krainie szczęścia i radości,chociaż utwory były wykonywane już nie żyjących artystów-okazją były zaduszki.Więcej takich koncertów.Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie Wszystkich organizatorów oraz wykonawców tamtego wieczoru.Halina i Robert.
Napisał: Halina dodano: 2018-11-08 11:28:43

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.