Mury pną się do góry

aktualizacja: 2018-09-11 07:04:08     nr wiadomości: 37082     przeczytano: 4597     Ilość komentarzy komentarze: 6

Prace budowlane na działce pomiędzy ul. Targową a Ekologiczną w sąsiedztwie Pływalni, Muzeum Mleka i szpitala posuwają się do przodu. Wykonawca pracuje na "wysokich obrotach", by w przyszłym roku blok komunalny został ukończony.

Zgodnie z planem powstanie czterokondygnacyjny, dwuklatkowy, podpiwniczony wielorodzinny budynek mieszkalny. Obiekt zostanie wykonany w technologii tradycyjnej, murowanej o układzie zewnętrznych ścian konstrukcyjnych ze stropami żelbetowymi kanałowymi, przykryty stropodachem o konstrukcji żelbetowej z płyt dachowych korytkowych zamkniętych.

Blok zostanie wyposażony w instalację centralnego ogrzewania zasilaną z miejskiej sieci cieplnej, instalację wodno-kanalizacyjną podłączoną do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizację sanitarną; instalacje: elektryczną, odgromową oraz telekomunikacyjne (domofonową, telewizyjną, telekomunikacyjną).

W budynku znajdą się 32 mieszkania w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Lokale zostaną wyposażone w podstawowe urządzenia sanitarne: zlewozmywak na szafce, umywalka, kabina z brodzikiem, sedes. Pomieszczenie kuchni wyposażone będzie w kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym oraz butlę gazową.

Wykonawca zagospodaruje także teren wokół. Zostaną wybudowane miejsca postojowe z ciągiem pieszo-jezdnym, chodnik, plac gospodarczy oraz dokonane nasadzenia zieleni.

Dodatkowo na lata 2018 – 2019 w tej lokalizacji przewidziano stworzenie miejsca do wypoczynku i rekreacji. Zakres prac jest szeroki - oprócz wielu nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej obejmuje także przygotowanie placu zabaw, miejsca pod urządzenia siłowni plenerowej, ścieżek parkowych, jak też montaż małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.


/e/

Dla pracujących z małymi dziećmi nie ma nawet żłobka a włodarz chwali się kolejnym budynkiem dla bezrobotnych (długotrwale).
Napisał: podatnik dodano: 2018-09-11 07:53:38

Komunalny to znaczy jaki? Normalnie to ludzie biorą kredyt, kupują mieszkanie i spłacają całe życie. A to mieszkania dla wybranych?
Napisał: Krzysiek dodano: 2018-09-11 11:19:44

A wiekszosc ludzi bierze kredyty na mieszkanie i puzniej dlugo je splaca i jeszcze sami musza wyposarzyc a tu na gotowo i nikt niczym sie nie przejmuje bo jak cos sie stanie to przyjda i naprawia
Napisał: Ala dodano: 2018-09-11 11:24:38

to dobrze ,że będą kosze na śmieci ,ponieważ pod blokiem nr3 na oś południe nie ma od 45 lat ani jednego kosza na śmieci .:((((((
Napisał: grajewianin dodano: 2018-09-11 14:17:08

Postępy mierne. Proszę zobaczcie jak się mury pną u Wasilewskiego.
Napisał: Arnold dodano: 2018-09-11 14:20:01

w niemczech jest zachowana proporcja. tylko kilka procent mieszkań komunalnych jest przyznawana w puli budowanych bloków. Po to aby nie tworzyć getta dla komunalsów i po to by nikt tego bloku nie wytykał palcami. Warto skorzystać z dobrych praktyk. Po co uczyć się na własnych błędach.
Napisał: finda dodano: 2018-09-11 20:47:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.