Msza za zmarłych nauczycieli 6XI

aktualizacja: 2018-11-07 10:52:07     nr wiadomości: 37672     przeczytano: 2818     Ilość komentarzy komentarze: 3

„Dni człowieka są jak trawa; kwitnie jak kwiat na polu:
ledwie muśnie go wiatr, a już go nie ma,
i miejsce, gdzie był, już go nie poznaje”.
Ps 103,15-16

 

6 listopada br. o godz. 16.00 w kościele pw. Św. Ojca Pio w Grajewie odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty i osób związanych z grajewską edukacją. Uroczystości przewodniczył J.E. Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski.

Przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych, delegacje szkół z pocztami sztandarowymi, nauczyciele, młodzież, rodziny i znajomi już od kilkunastu lat spotykają się w listopadzie, aby polecać zmarłych, z którymi współpracowali.

Refleksja o nieuchronności przemijania oraz o ludzkim pielgrzymowaniu ku wieczności towarzyszyła modlitwom. „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą …” – słowa z wiersza ks. Jana Twardowskiego we wzruszającej interpretacji Grzegorza Curyło, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie, rozpoczęły nabożeństwo.

Po wygłoszeniu homilii przedstawiciele poszczególnych szkół odczytali imiona i nazwiska Tych co odeszli. Wielu z Nich pamiętamy, przecież tak niedawno rozmawialiśmy..., spotykaliśmy się..., tworzyliśmy wspólne projekty...  Przywoływaniu kolejnych nazwisk towarzyszyło zapalanie zniczy symbolizujących wspomnienie. Ducha modlitwy rozbudzał piękny śpiew zespołu wokalno – instrumentalnego.

 
fot. e-Grajewo.pl

Swiec Panie nad Ich duszami.
Napisał: prac,oswiaty dodano: 2018-11-07 16:40:07

szacun za taka uroczystość - pamiętam np. panią Renate Dudaryk - Randzio - nie mogę się z tym pogodzić, to taka ciepła przemiła osoba... - tak młodo odeszła...
Napisał: jola dodano: 2018-11-07 17:09:19

Ta msza wspanialym uczczeniem zmarlych pedagogow.Panie swiec nad Ich Dusza.(*)(*)(*) Pan Curylo jak co roku,przejmujaco,podniosle,wspaniale.
Napisał: Corka zmarlego pracownika oswiaty. dodano: 2018-11-08 14:48:55

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.