Msza św. w intencji strażaków

aktualizacja: 2019-11-26 17:01:22     nr wiadomości: 40834     przeczytano: 2754     Ilość komentarzy komentarze: 0

24 listopada 2019 r. o godz. 1700 w kościele parafialnym pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji poległych i zmarłych strażaków z terenu powiatu grajewskiego. Nabożeństwo koncelebrowało 3 księży pod przewodnictwem ks. Andrzeja Traczyka, kapelana powiatowego strażaków, a homilię wygłosił ks. proboszcz Jacek Majkowski. Wśród księży koncelebransów obecny był także ks. kan. Dariusz Łapiński, dziekan dekanatu grajewskiego.

 

Msza święta za funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grajewskiego wpisała się na stałe w kalendarz strażackich uroczystości. W ten sposób wspominamy wszystkich strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę, ale są stale obecni w naszych sercach. Na tegorocznej wspólnej modlitwie obecni byli: pan Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Kazimierz Gwiazdowski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego na czele z panem Waldemarem Remfeldem, starostą powiatu grajewskiego, burmistrzowie i wójtowie, kierownictwo oraz funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, emeryci i renciści pożarnictwa, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego, poczty sztandarowe, sympatycy pożarnictwa oraz licznie zgromadzeni wierni. Oprawę muzyczną zapewniła jak zawsze niezawodna orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie pod batutą druha Roberta Świderskiego.

Wszystkim obecnym na wspólnej modlitwie składamy serdeczne podziękowania.

st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: Andrzej Kosmowski, BCK w Szczuczynie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.