• 9028 wyświetleń

Mrągowo - WARMIA Grajewo 1:0

Zaledwie minuty zabrakło piłkarzom WARMII Grajewo, aby zdobyć punkt w meczu z rewelacyjnym liderem III ligi MRAGOWIĄ Mrągowo na jej boisku. O zwycięstwie gospodarzy przesądził jeden zawodnik – Mariusz Machniak, który w 90-tej minucie wymanewrował obrońców naszego zespołu i pokonał Krzysztofa Gieniusza. Zwycięstwo umocniło na prowadzeniu w tabeli piłkarzy MRĄGOWII zaś porażka WARMII zbliżyła nasz zespół do strefy spadkowej.

W pierwszej połowie spotkania, które odbywało się przy nieustannie padającym deszczu nie działo się na boisku zbyt wiele ciekawego. Mecz był niezwykle wyrównany a najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 37 minucie Marcin Strzeliński, po którego “główce” obrońca gospodarzy wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Gospodarze stworzyli sobie dwie groźne sytuacje za przyczyną ... Konrada Kowalko, który chwilami popełniał rażące błędy, wykładając wręcz piłkę gospodarzom.
Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia WARMII – w 49 minucie meczu nasi piłkarze stworzyli doskonałą sytuację do zdobycia gola po ładnej akcji Wierzbickiego. Niestety, będąc przed bramką gospodarzy zarówno Baczewski jak i Chyliński nie opanowali futbolówki. Po chwili piłka uderzona głową przez Pawła Naliwajko po koźle ominęła bramkę Osmańskiego. Grając z liderem na jego boisku takie sytuacje TRZEBA wykorzystywać. A jeśli się ich nie wykorzystuje to przegrywa się mecze. To stara piłkarska prawda, która po raz kolejny sprawdziła się także i w tym meczu. Mrągowianie nie mieli pomysłu na nasz zespół i na boisku nie było widać różnicy, która w tabeli dzieli oba zespoły. Nie potrafili wykorzystywać nawet prezentów, które w tym meczu nadzwyczaj szczodrze ofiarowali im nasi obrońcy – do Konrada Kowalko dołączył w drugiej połowie Paweł Naliwajko. Ową różnicę zrobił jednak na boisku Mariusz Machniak, który w ostatniej minucie meczu ograł naszą obronę i strzelił zwycięską bramkę.
Osłabienie naszego zespołu jest w tej sytuacji słabym wytłumaczeniem, bo w meczu z MRĄGOWIĄ zawiedli przede wszystkim doświadczeni piłkarze a nie zmiennicy jak Chyliński, Baczewski, czy Tuzinowski. Takie błędy jak opisane wyżej nie mają prawa zdarzać się zawodnikom, którzy od lat grają w piłkę i zarabiają na tym jakiekolwiek pieniądze. MRĄGOWIA nawet pomimo braku w składzie WARMII pięciu podstawowych zawodników (Górski, Hudoń, Wójcik, Domurat, Krukowski) była w zasięgu naszych piłkarzy i tylko indywidualnym błędom, braku koncentracji do ostatniej minuty i fatalnej nieskuteczności “zawdzięczamy” sobie utratę punktów. Być może drużynie jest potrzebny impuls, wstrząs ponieważ na pewno wyniki są dalekie od oczekiwań. Zespół, który został utrzymany w nie zmienionym składzie z poprzedniego sezonu a wręcz wzmocniony przyjściem Hudonia powinien grać lepiej i zdobywać więcej punktów niż obecnie posiada. Okazja do rehabilitacji nadarza się dla naszych piłkarzy już za tydzień. W sobotę 13 października o godzinie 15-tej WARMIA na własnym stadionie podejmie ŁKS 1926 Łomża. Dzień wcześniej – 12 października o godzinie 17:00 Walne Zebranie Członków K.S. WARMIA dokona wyboru nowego Zarządu Klubu.

6.10.2012 Mrągowo, Stadion Miejski

MRĄGOWIA Mrągowo - WARMIA Grajewo  1:0 (0:0)

1:0 Mariusz Machniak 90'

MRĄGOWIA: 1. Osmański - 6. Kudan, 7. Grala, 4. Miąsko, 3. Borowski - 18. Ludwiczak, 10. Aziewicz, 17. Żbikowski, 16. Majak (Kpt) - 19. Rusiecki (86' 2. Kościuczuk), 9. Machniak

REZERWA: 12. Lubowiecki - 8. Sobótka, 2. Kościuczuk, 22. Niedźwiecki, 20. Bladosz

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 18. Naliwajko, 17. Arciszewski (Kpt), 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 15. Kosiński, 8. M.Tuzinowski, 6. Chyliński (78' 7. Milczarek) - 11. Wierzbicki, 13. Baczewski (78' 21. Mikucki)
REZERWA: 33. Jegliński - 21. Mikucki, 20. Koszczuk, 7. Milczarek, 16. Sypytkowski, 4. Gutowski

Sędzia: Olgierd Kowalski (W-M.Z.P.N.)

Żółte kartki: Machniak (MRĄGOWIA), Chyliński (WARMIA)

Widzów: 80

Paskudna pogoda w Mrągowie - leje deszcz, boisko jest coraz bardziej grząskie. Przed meczem miała miejsce uroczystość - pani burmistrz Mrągowa oraz prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej złożyli urodzinowe życzenia trenerowi zespołu gospodarzy

1' Rozpoczęła WARMIA

7' Znakomita indywidualna akcja Machniaka, który niczym slalomowe tyczki minął naszych obrońców, lecz pogubił się przed oddaniem strzału

11' Dobra okazję mieli gospodarze - Konrad Kowalko popełnił fatalny błąd, wykładając piłkę jak na tacy Kamilowi Ludwiczakowi, który z 16 metrów strzelił na nasze szczęście ponad poprzeczką

16' Znów groźna akcja gospodarzy i ponownie mrągowianie zawdzięczają ją Konradowi Kowalko - tym razem strzał piłkarza MRĄGOWII mija słupek naszej bramki

18' Po dośrodkowaniu Strzelińskiego z prawej strony boiska "główka" Arciszewskiego, lecz Osmański nie ma problemu ze złapaniem piłki

24' Naciskany przez Baczewskiego obrońca MRĄGOWII popełnił fatalny błąd, jednak nasi piłkarze byli zbyt daleko od akcji, żeby wykorzystać sytuację stworzoną w nieoczekiwany sposób

29' Pierwszy rzut rożny w tym meczu - wywalczył go Marcin Baczewski

30' Dośrodkowanie Strzelińskiego - piłkę piąstkuje Osmański, trafia ona do Arciszewskiego, który strzela na bramkę, ale uderzenie mu kompletnie nie wychodzi i piłkę przejmują gospodarze

32' Machniak wykonuje rzut wolny - dośrodkowaną z prawej strony piłkę piąstkuje w pole Gieniusz

34' Strzał Machniaka, rykoszet od naszego zawodnika i rzut rożny dla gospodarzy

35' Dośrodkowanie - oczywiście Machniaka - w nasze pole karne, wybija piłkę Gieniusz

37' Kapitalna okazja WARMII - z lewej strony dośrodkował Mateusz Tuzinowski a po uderzeniu jej głową przez Strzelińskiego obrońca MRĄGOWII wybija z linii bramkowej

40' Znów duży błąd Konrada Kowalko, na szczęście dla nas gospodarze po jego interwencji mają tylko rzut wolny

41' Po podaniu z rzutu wolnego zawodnik gospodarzy na pozycji spalonej

45' Koniec wyrównanej pierwszej połowy meczu - do przerwy bezbramkowy remis w Mrągowie

46' Drugą połowę zaczynają gospodarze

47' Dopiero trzeci rzut rożny w tym meczu - drugi dla naszego zespołu

48' Niezłe dośrodkowanie Strzelińskiego wybija bramkarz gospodarzy

49' Kapitalna szansa dla WARMII! Wierzbicki urwał się obrońcom, podał w pole karne, lecz Baczewski nie trafił w piłkę, co chwilę później powtórzył Chyliński. Piłkę przejął Strzeliński, dośrodkował na pole karne gdzie strzelał głową Naliwajko, lecz piłka po koźle ominęła poprzeczkę bramki gospodarzy. To MUSIAŁA być bramka dla naszego zespołu. :(

54' Początek drugiej połowy zdecydowanie dla WARMII - nasi piłkarze atakują bramkę gospodarzy

55' Jeszcze intensywniej leje w Mrągowie :(

58' Gieniusz przecina dośrodkowanie gospodarzy, ale jest po chamsku zaatakowany przez Machniaka, który kopie naszego bramkarza i otrzymuje zaledwie żółtą kartkę. Kontuzja naszego bramkarza na szczęście nie jest groźna i po chwili wraca on do gry

65' Rzut rożny dla gospodarzy, ale nasi piłkarze szybko zażegnali niebezpieczeństwo

67' Groźnie pod naszą bramką - po dośrodkowaniu główkuje Rusiecki, ale wysoko ponad bramką Gieniusza

68' Rzut wolny dla WARMII z lewej strony pola karnego - odległość od bramki ok. 25 metrów

69' Ładne uderzenie Strzelińskiego tuż ponad poprzeczką bramki Osmańskiego

70' Żółta kartka dla Chylińskiego za bezsensowne odkopnięcie piłki po gwizdku

70' Strzał Ludwiczaka po groźnej akcji gospodarze broni Gieniusz

71' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński, główkuje Naliwajko a jego strzał sprzed bramki wybija obrońca MRĄGOWII

72' Po fatalnym błędzie Naliwajki w doskonałej sytuacji był Machniak, ale na szczęście uratował nas powrót za napastnikiem rywali Marcina Arciszewskiego, który odebrał piłkę

75' Bardzo groźny strzał Machniaka z prawej strony boiska minimalnie omija słupek naszej bramki. Niestety, znów błąd popełnił Konrad Kowalko

77' Rzut rożny dla gospodarzy, ale dośrodkowaną piłkę wybija Naliwajko

78' Podwójna zmiana w WARMII - na boisko wchodzą Mikucki i Milczarek a opuszczają je Baczewski i Chyliński

80' Machniak "popisał" się strzałem - piłka o 20 metrów ominęła słupek bramki Gieniusza

83' Uderzenie Strzelińskiego z rzutu wolnego pewnie broni Osmański

86' Na boisko wchodzi Michał Kościuczuk w miejsce Rusieckiego

87' Znów błąd Konrada Kowalko - po nim Machniak w dobrej sytuacji, na szczęście traci piłkę

89' Rzut rożny dla MRĄGOWII - nasi obrońcy szybko wybijają piłkę

90' GOL. Błąd naszej obrony, wykorzystuje Machniak, który pewnym strzałem pokonuje Gieniusza i niestety przegrywamy 0:1. :(

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Jeszcze okazja dla WARMII - do dośrodkowania wyskoczył Wierzbicki, lecz sędzia dopatrzył się faulu naszego piłkarza na Osmańskim

90' + 3' Sędzia kończy mecz. Po wyrównanej grze przegrywamy z liderem rozgrywek 0:1 po golu Machniaka, który "zrobił różnicę" na boisku i to jemu gospodarze zawdzięczają 3 punkty.