• 2 komentarzy
  • 5732 wyświetleń

Morąg - WARMIA Grajewo 1:1

W sobotę 15 listopada w pierwszym meczu… rundy wiosennej sezonu 2014/2015 WARMIA Grajewo po bardzo dobrym występie zremisowała z silnym zespołem HURAGANU Morąg 1:1. Ten wynik to duże osiągnięcie skazywanej na pożarcie naszej drużyny, która w Morągu po raz kolejny wystąpiła w mocno osłabionym składzie bez kontuzjowanych Wojciecha Koszczuka, Tomasza Dzierzgowskiego, Piotra Chylińskiego i Pawła Górskiego. Gospodarze, którzy w ubiegły wtorek pokonali u siebie 3:1 ZNICZA Biała Piska i w tabeli są sporo wyżej niż WARMIA od początku meczu mocno zaatakowali. W 6 minucie po stracie piłki  Rafała Kozikowskiego w środkowej strefie boiska podanie trafiło w nogi Śnieżawskiego, który wykazał się refleksem szybko opanowując piłkę i zdobywając prowadzenie dla HURAGANU. Ostatni kwadrans pierwszej połowy meczu przyniósł wyraźną przewagę WARMII. Po kilku niewykorzystanych okazjach dwie minuty przed przerwą najniższy i najmłodszy zawodnik na boisku 17-letni Mateusz Cybulski strzałem głową wykończył bardzo dobrą akcję grajewian i dośrodkowanie Sypytkowskiego. Jak się okazało gole w tym meczu skończyły się, ale na brak emocji kibice nie narzekali do końca spotkania. W drugiej połowie nasz zespół znów grał bardzo dobrze i dominował na boisku. Niestety, nie udało się zdobyć zwycięskiego gola, ale wynik remisowy jest bardzo dobrym rezultatem WARMII, która rozegrała bardzo dobry mecz, po którym z wielkim uznaniem wypowiadali się o grze naszego zespołu kibice i działacze HURAGANU. Nawiasem mówiąc tak świetnego i sympatycznego przyjęcia z jakim zawsze spotykamy się w Morągu nie ma bodaj nigdzie indziej. Obiektywni kibice z szacunkiem wyrażający się o naszym zespole, grono działaczy, którzy ze szczerą sympatią odnosili się do naszej ekipy – to wszystko było skrajnie odmienne niż we wtorkowym meczu w Korszach, gdzie tamtejsi „kibice” lżyli przez niemal całe spotkanie naszych piłkarzy…. Jak widać można zachować się z klasą. Do dobrej atmosfery tego meczu dostroił się też sędzia Dariusz Rudziński z Nidzicy, który bezbłędnie prowadził zawody.

Kolejny mecz WARMII planowany jest na sobotę 22 listopada. W Grajewie o godzinie 13:00 nasz zespół zmierzy się z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie.

Zapis relacji tekstowej ze spotkania w Morągu:

1' Rozpoczynają gospodarze

2' Pierwsza akcja morążan i mamy rzut rożny dla gospodarzy

2' Po dośrodkowaniu trochę zamieszania w polu karnym i ponownie korner dla HURAGANU

4' Po dośrodkowaniu piłka w rękach Gieniusza

4' Rzut rożny dla WARMII

5' Dośrodkowanie i wybija piłkę poza pole karne obrońca gospodarzy

6' GOL dla HURAGANU. 1:0 Tomasz Śnieżawski. Głupia strata piłki Rafała Kozikowskiego, strzał jednego z zawodników gospodarzy trafia w... Śnieżawskiego, który opanował piłkę i z pola karnego pokonał Gieniusza :(

7' Z rzutu wolnego wrzucił piłkę Cybulski, ale Dzikowski łapie piłkę

12' Świetna okazja WARMII - z lewej strony mocno dośrodkował Kamil Randzio przed bramkę Dzikowskiego, ale Mikucki spóźnił się do piłki

15' Z rzutu wolnego dośrodkował Chiliński i było niebezpiecznie pod naszą bramką - Gieniusz minął się z piłką i jest rzut rożny dla HURAGANU

16' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nasz bramkarz łapie piłkę

21' Dobra akcja WARMII, ale Cybulski zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i w rezultacie stracił piłkę

23' Rzut wolny dla WARMII z 17 metrów od bramki HURAGANU

24' Zubowski strzela zbyt lekko i Dzikowski nie ma żadnych problemów z obroną tego strzału

26' Trzeba przyznać, że nasz zespół choć przegrywa 0:1 gra dziś całkiem dobry mecz i to pomimo poważnie osłabionego składu

32' Rzut rożny dla HURAGANU

33' Po dośrodkowaniu gospodarze utrzymują się przy piłce i po chwili mają drugi rzut rożny

34' Kolejny korner dla morążan i po chwili bardzo niecelny strzał głową zawodnika HURAGANU

35' Dobra akcja WARMII i ładny, ale jednak niecelny strzał Mateusza Cybulskiego ponad poprzeczką

37' Znów strzał WARMII - tym razem Kozikowski i niestety niecelnie

38' Dobra akcja WARMII - strzał Zubowskiego odbił w polu karnym jeden z obrońców HURAGANU, po czym piłka trafiła do Sypytkowskiego a ten natychmiast uderzył jednak piłka trafiła prosto w ręce bramkarza. Szkoda, że Paweł nie zauważył stojącego obok Kamila Randzio, który był w lepszej sytuacji

42' Bardzo groźnie pod bramką HURAGANU - po ładnej akcji WARMII strzela Kozikowski, tym razem płasko po ziemi, ale piłka minimalnie mija słupek!

43' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Mateusz Cybulski. Świetna akcja naszego zespołu. Strzelał Zubowski z prawej strony pola karnego, Dzikowski odbił piłkę, przejął ją Sypytkowski który ładnie dośrodkował a najniższy na boisku Mateusz Cybulski precyzyjną "główką" umieścił piłkę w siatce! Należała się ta bramka dla naszego zespołu, bo od kilku ładnych minut gramy bardzo dobrze!

45' Koniec pierwszej połowy meczu w Morągu. Remisujemy 1:1!

46' Rozpoczynają nasi piłkarze. Mamy jedną zmianę - za Marcina Mikuckiego wszedł na boisko Daniel Tuzinowski

47' Faul Adama Lekenty i żółta kartka dla naszego zawodnika. Rzut wolny dla HURAGANU z prawej strony naszego pola karnego

48' Po dośrodkowaniu mamy rzut rożny dla gospodarzy

49' Po rzucie rożnym przejmujemy piłkę

49' Dobra akcja WARMII, ale w ostatniej chwili piłka odskoczyła Zubowskiemu i jego podanie nie znalazło adresata

55' Jak na razie dobrze prezentują się nasi piłkarze w drugiej połowie. Utrzymujemy się przy piłce i gramy jak równy z równym z silnym zespołem gospodarzy

60' Rzut wolny dla WARMII - po dośrodkowaniu strzał głową Domurata obok bramki Dzikowskiego

61' Znakomita okazja HURAGANU - rozklepali naszą obronę piłkarze gospodarzy i Bogdziewicz w doskonałej sytuacji strzela z bliska na bramkę, ale Gieniusz fantastycznie broni!

63' Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego Rafała Kozikowskiego tuż obok bramki HURAGANU!

66' Świetna okazja WARMII - Tuzinowski zagrał do Sypytkowskiego, a ten podał do Zubowskiego którego strzał odbija Dzikowski, ale nie było komu dobić piłki do bramki!

67' Rzut rożny dla WARMII ale szybko tracimy piłkę

68' Żółta kartka dla Pawła Matysiewicza

72' Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza pole karne

74' Kolejny korner dla HURAGANU i znów wybijamy szybko piłkę

75' Było groźnie - strzał głową Śnieżawskiego tuż obok naszej bramki!

76' Dobra akcja WARMII i mocny strzał Sypytkowskiego obok bramki Dzikowskiego

79' Kapitalny strzał Kozikowskiego! Piłka skozłowała przed bramką i cudem Dzikowski wybił ją ponad poprzeczkę!

79' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu nasi rywale wybijają piłkę poza pole karne

81' Żółta kartka dla Jakuba Lipki za faul na Jagłowskim

82' Znów rzut rożny dla WARMII - źle rozgrywamy piłkę po rzucie rożnym

87' Strzał zawodnika HURAGANU obok naszej bramki

90' Dwie minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Zmiana w WARMII - za rozgrywającego świetny mecz Cybulskiego wchodzi Marcin Baczewski

90' + 2' KONIEC meczu. Po bardzo dobrej grze remisujemy w Morągu 1:1 i zdobywamy niezwykle cenny punkt. Brawa dla naszych chłopaków!

Warto podkreślić doskonałą atmosferę tego meczu stworzoną przez klub z Morąga. Aż trudno uwierzyć, że można przyjmować zespół gości tak inaczej niż w Korszach, gdzie trybuny obrażały naszych piłkarzy przez całe spotkanie. Dziękujemy gospodarzom!