Modernizacja ul. Popiełuszki

aktualizacja: 2017-08-10 13:21:10     nr wiadomości: 32672     przeczytano: 3416     Ilość komentarzy komentarze: 2

Kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieć wodociągowa, inwestycje drogowe, podniesienie standardu życia mieszkańców, poprawa wizerunku miasta to sprawy priorytetowe dla naszych samorządowców. Każdego roku udaje się wykonać część z wymienionych zadań, zapotrzebowanie jednak nadal jest spore. 

Na pewno jedną z wielu wyczekiwanych inwestycji była modernizacja ul. Popiełuszki w Grajewie. Dziury w jezdni, brak odpływu wód opadowych był koszmarem nie tylko kierowców i pieszych. Problem mieli przedsiębiorcy i mieszkańcy okolicznych posesji. Po wykonanej modernizacji sytuacja powinna ulec znaczne poprawie. Drogowcy w ramach zaplanowanych prac wykonają kanalizację deszczową a także nawierzchnię drogową z betonu asfaltowego, parkingi, chodniki, zjazdy i oznakowanie poziome. 

Zmienią się również tereny wokół - oblicze zmieni niezagospodarowany plac po byłym dworcu PKS. Władze planują wybudować parking miejski i stworzyć tu "oazę" zieleni. Nim jednak dojdzie do realizacji inwestycji, konieczne jest m.in. sporządzenie dokumentacji technicznej, prace nad nią powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W projekcie przywracającym świetność i blask omawianej okolicy chce uczestniczyć także PSS Społem. Spółdzielnia przymierza się do przebudowy i rozbudowy kompleksu handlowo – usługowego zlokalizowanego na skraju ulic: Popiełuszki i Piłsudskiego – obecnie Lotos i Delikatesy. Galeria handlowa ma być odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie na nowoczesne formy handlu łączące pod jednym dachem wiele działalności. Z
ostały postawione pierwsze kroki w celu realizacji inwestycji  - wykonano prace związane z przebudową sieci cieplnej i przyłącza energetycznego a także rozebrano budynek po byłej Wytwórni Wód Gazowanych. 

Dzięki przebudowie ul. Popiełuszki, możliwa będzie realizacja kolejnych inwestycji doskonale wpisujących się w podniesienie estetyki w centrum miasta. W planach jest rewitalizacja całego obszaru m.in. z budową deptaka w stronę kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Jednak mieszkańcy, oprócz wymienionych miejsc, z niecierpliwością czekają także na dworzec PKP i PKS.


/e/

 

Ale inwestycja pod prywatnego inwestora który uwłaszczył się na byłych członkach PSS którzy nie uzupełnili wkładu na czas zostali pozbawieni udziałów a teraz miasto ich sponsoruje .
Napisał: antoni dodano: 2017-08-11 08:06:44

geodetów również,chociaż była inwestycja 1/3 ulicy zrobili deszczówkę
Napisał: obserwator dodano: 2017-08-13 11:16:16

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.