Moda na eko-elektrownie

aktualizacja: 2021-01-16 14:11:53     nr wiadomości: 44570     przeczytano: 1672     Ilość komentarzy komentarze: 2

Na dwóch obiektach należących do Biebrzańskiego Parku Narodowego tj. budynku Centrum Edukacji i Zarządzania w Osowcu-Twierdzy oraz  Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt usytuowanym w Grzędach, zostaną zainstalowane elektrownie fotowoltaiczne. Projekt realizowany w ramach akcji PGE Lasy Pełne Energii przyczyni się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

- Wsparcie Biebrzańskiego Parku Narodowego jest elementem długoterminowych działań Grupy PGE w zakresie ochrony środowiska. Podpisana właśnie umowa z Biebrzańskim Parkiem Narodowym jest pierwszym projektem fotowoltaicznym, rozwijającym odnawialne źródła energii, realizowanym wspólnie przez PGE, PGE Energię Odnawialną oraz Fundację PGE na rzecz Parku Narodowego w ramach akcji Lasy Pełne Energii – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

 W ramach podpisanej umowy, na dwóch parkowych budynkach zostaną zamontowane instalacje o mocy 20 i 10 kW. 

- Bardzo cieszy nas współpraca z PGE Polska Grupa Energetyczna, szczególnie jej wymierny efekt w postaci instalacji fotowoltaicznej, która bezpośrednio przyczyni się do ograniczenia emisji CO2. To takie zadanie dla parku narodowego – powiedział Artur Wiatr, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Projekt Lasy Pełne Energii realizowany jest w Grupie PGE od 20 lat. To odpowiedź na rosnącą potrzebę ochrony środowiska naturalnego, w tym także klimatu. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz stanu wód gruntowych, a także poprawa kondycji drzew w polskich lasach. W 2020 r. Grupa PGE przekazała parkowi środki na ratowanie stuletniego klonu, zagrożonego wycinką.

 

ja też założyłem elektrownię fotowoltaiczną, do atmosfery nie wyemitowałem 433 kg CO2. Do dzisiaj nie otrzymałem obiecanej refundacji w wysokości 5 tys. zł
Napisał: Stanisław dodano: 2021-01-17 20:53:49

Przecież na tych nadbiebrzańskich łąkach można by było postawić kilka potężnych farm fotowoltanicznych. I nikomu by to nie przeszkadzało.
Napisał: Klępa dodano: 2021-01-18 14:12:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.