• 4 komentarzy
  • 8347 wyświetleń

Mlekopl MOSiR- Augustów 2:3

PRZEGRANA SIATKARZY MLEKPOLU MOSiR GRAJEWO

W swym ostatnim trzecioligowym spotkaniu u siebie siatkarze Mlekpolu MOSiR przegrali u siebie z młoda ekipą UKS Centrum Augustów. A był to ważny dla układu tabeli mecz, bo zwycięzca miał otrzymać brązowe medale za trzecie miejsce. Tym razem marzenia o medalu trzeba odłożyć na kolejny sezon.
     Pierwszy set zaczął się znakomicie dla gospodarzy. Po kilku minutach prowadzili już 9 : 2 i pewnie zaczęli myśleć o szybkim zakończeniu nie tylko seta. A tymczasem młodzi siatkarze z Augustowa zaczęli grać bardzo uważnie i skutecznie. Szybko wyrównali i uzyskali niewielką przewagę, którą utrzymali do końca i wygrali seta, który stał na niezłym poziomie.
   Drugi set, to dobra gra Mlekpolu MOSiR. Szybko uzyskali wyraźne prowadzenie i bez kłopotów wygrali seta. W trzecim podobnie. Skuteczne ataki, dobra zagrywka i przyjęcie piłki zapewniły zwycięstwo. Natomiast goście seriami popełniali błędy. I kiedy wszyscy myśleli, że gospodarze w czwartym secie powtórzą wynik, to mocno się zawiedli. Goście wyszli na boisko mocno zmotywowani i zaczęła się walka o każdy punkt. I mimo, że przegrywali już 5 : 1 szybko doprowadzili do remisu, który utrzymywał się do rezultatu 23 : 23. I wtedy dramat gospodarzy. Augustowianie szybko zdobyli dwa punkty i doprowadzili do teabreka.
     A w nim od początku prowadzili jednym, dwoma i punktami i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i po meczu otrzymali z rąk Tadeusza Jasińskiego - prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej brązowe medale za trzecie miejsce w tabeli. Gospodarzom pozostał smutek i nadzieja, że w kolejnych rozgrywkach będzie lepiej.
    Mlekpol MOSiR ma niezłych siatkarzy. Teraz trzeba utrzymać ten skład, trochę się wzmocnić i będzie lepiej.

MLEKPOL MOSIR GRAJEWO – UKS CENTRUM AUGUSTÓW 2 : 3 (26:28, 25:15, 25:17, 23:25, 12:15).
MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Łukasz Boć, Marcin Klauza, Mariusz Bielski, Radosław Szarnecki, Jakub Ćwiklewski, Mirosław Mieczkowski jako libero oraz Rafał Bogusz, Piotr Sajnaga. Trener: Marek Adamkiewicz.
CENTRUM: Mateusz Jeleniewski, Szymon Kaczmaryn, Kamil Danilczyk, Adrian Karbowski, Jakub Szczytko, Antoni Nusalik, Paweł Prawdzik jako libero oraz Wojciech Grzybowski, Patryk Jabłoński, Kamil Gulan. Trener: Tomasz Wiszyński.
Sędziowali: I sędzia - Bogdan Sokół, II sędzia - Andrzej Mścichowski, sekretarz zawodów – Wiesław Waliszewski.