Mleczarnia do likwidacji

aktualizacja: 2012-09-19 22:07:49     nr wiadomości: 18208     przeczytano: 16290     Ilość komentarzy komentarze: 5
Augustowska mleczarnia do likwidacji. Zakład, który jest częścią grajewskiego "Mlekpolu" nie ma już żadnych perspektyw dalszego rozwoju - twierdzi zarząd firmy.

Znane augustowskie jogurty i serki będą w Augustowie produkowane tylko do lutego przyszłego roku. Burmistrz Augustowa Kazimierz Kożuchowski, który kilkakrotnie mediował w tej sprawie z władzami Mlekpolu wyjaśnia, że niestety, nie da się już uratować zakładu przed zamknięciem. Ale jak zapewnia - pracownicy nie zostaną zwolnieni.

"Wszyscy otrzymali propozycję pracy w zakładach w Sokółce i Grajewie. Firma ma zapewnić im dojazd do nowych miejsc pracy" - informuje
Polskie Radio Białystok

SM „MLEKPOL"  to największa i najnowocześniej zarządzana spółdzielnia mleczarska w Polsce, a także jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” powstała na początku lat osiemdziesiątych XX w. w Grajewie - jednym z najpiękniejszych i najczystszych miejsc Polski.”

Przez wszystkie lata załoga Spółdzielni skoncentrowana była na jednym celu – produkcji najlepszych na rynku produktów z najwyższej jakości polskiego mleka.

Dynamiczny rozwój Spółdzielni datuje się od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. Stworzenie marek „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak” pozwoliło na intensywną promocję produktów nabiałowych w całej Polsce – niewątpliwy sukces, jakim jest najwyższa rozpoznawalność marki „Łaciate” wśród marek mleka!
Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” rozrastała się, przyłączając okoliczne przedsiębiorstwa z tej samej branży. W ciągu kolejnych lat do macierzystego zakładu w Grajewie dołączyły spółdzielnie mleczarskie z: Kolna, Mrągowa, Sejn, Zambrowa, Bydgoszczy, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Radomia, Zwolenia i Gorzowa Wielkopolskiego. Działania te doprowadziły do stanu, w którym „MLEKPOL” skupuje i przetwarza na znakomite produkty z ponad 13% skupowanego mleka w Polsce!


Prezes Mlekpolu Edmund Borawski powiedział, że zakład produkcji mleka w Augustowie zlokalizowany jest w centrum miasta, w jego mieszkaniowej części.

"Stare budownictwo i bezpośrednie sąsiedztwo budynków mieszkalnych uniemożliwia nam rozwój zakładu" - powiedział. Prezes Borawski dodał, że ważnym czynnikiem w podjęciu tej decyzji jest brak jakiegokolwiek zaplecza magazynowego w augustowskim zakładzie, co w znaczący sposób podraża koszty produkcji i - jak dodał - "z ekonomicznego punktu widzenia czyni jego utrzymanie nieopłacalnym" - za PAP

nie bedzie niczego
Napisał: jan dodano: 2012-09-18 09:58:52

W Augustowie nie zwolnią ale za to w Grajewie zwalniają żeby zrobić im miejsce
Napisał: anna dodano: 2012-09-18 11:05:12

"Wszyscy otrzymali propozycję pracy w zakładach w Sokółce i Grajewie. Firma ma zapewnić im dojazd do nowych miejsc pracy" - informuje Polskie Radio Białystok - no tak, bo w Grajewie to nie ma chętnych do pracy. Żal
Napisał: Mędrzec dodano: 2012-09-18 12:10:22

to jakaś paranoja ludzie z grajewa nie mają pracy a z augustowa maja u nas pracować dlaczego nam nie dadzą pracy w augustowie
Napisał: grajewianin dodano: 2012-09-18 13:58:59

znajomosci...
Napisał: x dodano: 2012-09-18 21:34:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.