• 4 komentarzy
  • 7825 wyświetleń

Mikołajkowe zawody pływackie

Mikołajkowe zawody pływackie  w Ełku

Wiedzieliście, że najlepszym pływakiem na świecie jest sam Święty Mikołaj? Tak jest! Udowodnił to, kiedy skokiem do wody otworzył Mikołajkowe Zawody Pływackie, które odbyły się 3 grudnia 2017 na pływalni MOSiR w Ełku. Oczywiście nie zapomniał o zawodnikach, dla których przygotował słodkie upominki, jak na prawdziwego Mikołaja przystało ;). Trzeba zaznaczyć, że Mikołaj tym razem nie miał prostego zadania – w zawodach wystartowało ponad 225 młodych pływaków w wieku do 9 lat.

Same wyścigi zasługują na dużą uwagę. Zawodnicy nie odpuszczali, a medalowe miejsca niejednokrotnie dzieliły zaledwie setne sekundy. Klub Sportowy Posejdon reprezentowało 4 uczestników, którzy zdobyli łącznie 5 krążków. Wśród sześciolatków bezkonkurencyjny okazał się Ksawery Stachelek, który stanął na najwyższym stopniu podium aż w dwóch kategoriach – 25m w stylu grzbietowym oraz 25m w stylu dowolnym. Złoty medal wywalczyła także Amelia Grzybowska w kategorii 50m w stylu grzbietowym wśród siedmiolatków.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki naszej załogi.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!