Mikołajki z BCK 2019

aktualizacja: 2019-12-10 16:29:12     nr wiadomości: 40979     przeczytano: 3220     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 6 grudnia w sali sportowej SP w Szczuczynie odbyły się „Mikołajki z BCK 2019” zorganizowane przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. 

Spotkanie zapoczątkowały krótkie przemówienia okolicznościowe Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczynskiego i Dyrektora BCK Janusza Siemiona.
Następnie podsumowano zorganizowany przez BCK Szczuczynie konkurs plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szczuczyn ph. „Mój Mikołaj 2019”. Na konkurs wpłynęło 20 prac które oceniono w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Anna Chmielewska, Piotr Pieńczykowski, Andrzej Szabelski i Mikołaj przyznała: 
Klasy I-III:
1. miejsce - Zuzannie Borys ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej;
2. miejsce - Małgorzacie Grygoruk ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie;
3. miejsce - Michałowi Przyborowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie;
wyróżnienie: Amelii Bednarczyk ze SP w Niedźwiadnej i Oliwi Zyskowskiej ze SP w Szczuczynie.
Klasy IV-VIII:
1. miejsce Lenie Dzięgielewskiej z SP w Szczuczynie;
2. Rafałowi Chmielewskiemu z SP w Niedźwiadnej;
3. Piotrowi Danowskiemu z SP w Szczuczynie;
wyróżnienie: Kindze Owsianko z SP w Szczuczynie i Martynie Sawickiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy ufundowane przez BCK w Szczuczynie.

„Mikołajki” uświetniły występy wokalne dzieci z zespołu „Mali Szczuczyniacy”: Nikoli Cymkowskiej, Patrycji Chmielewkiej, Piotra Danowskiego, Julity Dutkiewicz, Julii Glińskiej, Julii Gnys, sióstr Mileny i Zuzanny Gnys, Roksany Laszczkowskiej, Ameli Lejman, Dari Lenczewskiej, Kingi Owsianko, Aleksandry Piotrowicz, Marii Rydzewskiej, Joanny Skrodzkiej, Łucji Stepnowskiej, Nikoli Szwalgin, Mai Wojciechowskiej, Julii Zalewskiej, sióstr Dominiki i Leny  Zielińskich i Pauliny Żebrowskiej przygotowanych przez Andrzeja Szabelskiego – starszego instruktora BCK w Szczuczynie.
Następnie Mikołaj wręczył paczki dzieciom udzielającym się w Bibliotece-Centrum Kultur i Miejskim Ludowym Klubie Sportowym „Wissa” w Szczuczynie. 

Święty Mikołaj przygotował dla dzieci korzystania „dmuchańce”, stoiska z watą cukrową i popcornem. Nie byłoby również dobrej zabawy bez serwowanych pyszności i słodkości – cukierków, jogurtów, wafelków.

Zabawa była przednia a wszyscy już czekaja na następne spotkanie z Mikołajem w przyszłym roku.
Podziękowania należą się sponsorom Mikołajek. Dziękujemy: Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie, Arhelan Burzyńscy Sp. Jawna sklep nr 43, Sklep Gama – Społem Grajewo, Express Szczuczyn, Sklep spożywczo – przemysłowy Piotr Kurzątkowski, Sklep Wielobranżowy Jacek Świderski.

Tekst/zdjęcia: Andrzej Szabelski, Andrzej Kosmowski - BCK Szczuczyn   

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.