Mienie komunalne do remontu

aktualizacja: 2019-02-05 12:13:03     nr wiadomości: 38372     przeczytano: 4219     Ilość komentarzy komentarze: 15

Docieplenie stropów i budynków, nowe instalacje centralnego ogrzewania, elektryczne, ciepłej wody użytkowej, nowe okna poprawią warunki mieszkaniowe lokatorów kamienic przy ulicach: Łaziennej 9, Ełckiej i Kilińskiego 5, oraz Kopernika 13, 19, 21.

Miejski samorząd przygotowuje niezbędną dokumentację projektową dla inwestycji pn. "Modernizacja energetyczna budynków komunalnych w Grajewie". Dla poszczególnych wymienionych budynków wielorodzinnych szczegóły zamówienia są różne i obejmują m.in.:

-  Ul. Ełcka 5: wykonanie audytu energetycznego budynku; projektów budowlano-wykonawczych w tym: termomodernizacji budynku; projektu wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej i projektem przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej; projektu wymiany instalacji elektrycznej na zgodną z obowiązującymi warunkami technicznymi i normami (także w lokalach mieszkalnych); projektu instalacji odgromowej. Dodatkowo wykonawca powinien wykonać opracowanie zawierające rozwiązania oraz wyceny dla wykonania zewnętrznych izolacji wodoszczelnych fundamentów, prac remontowych więźby dachowej z wymianą nadpalonych elementów; ukształtowania terenu wokół budynku tak, by powstrzymać napływ wód opadowych na fundamenty jak też ściany.

- Ul. Kilińskiego 5: wykonanie audytu energetycznego budynku, projektów budowlano-wykonawczych w tym: termomodernizacji budynku zgodnej z audytem; projektu wewn. instalacji c.o. wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej i projektem przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz projektu wymiany instalacji el. (zgodnej z obowiązującymi warunkami techn. i normami w całości budynku wraz z lokalami mieszkalnymi); projektu instalacji odgromowej. Dodatkowo wykonawca powinien wykonać opracowanie zawierające rozwiązania oraz wyceny dla wyposażenia budynku w skuteczne hydroizolacje, wykonania hydrofobizacji, bądź hydroizolacji ścian zewn. parteru w strefie cokołowej i podziemnej, skutecznych hydroizolacji płyt balkonowych oraz wykonania renowacji żelbetowych płyt balkonowych, przeprowadzenia prac remontowych polegających na wzmocnieniu stropów międzykondygnacyjnych, warstw konstrukcyjnych stropodachów oraz poszycia dachowego i ukształtowania terenu wokół budynku tak, by powstrzymać napływ wód opadowych na ściany i fundamenty.

- Ul. Kopernika 13: wykonanie audytu energetycznego budynku, projektów budowlano-wykonawczych w tym: termomodernizacji budynku zgodnego z audytem; projektu wewn. instalacji c. o. wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej oraz projektem przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej; projektu wymiany instalacji el. na zgodną z obowiązującymi warunkami techn. i normami w całości budynku wraz z lokalami mieszkalnymi; projektu instalacji odgromowej. Dodatkowo wykonawca powinien wykonać opracowanie zawierające rozwiązania oraz wyceny dla wyposażenia budynku w skuteczne hydroizolacje: poziome (np. przepony) konstrukcyjnych ścian zewn. oraz pionowe, zewn. fundamentów, wykonania hydrofobizacji bądź hydroizolacji ścian zewn. parteru w strefie cokołowej i podziemnej, skutecznych hydroizolacji żelbetowych płyt balkonowych w elewacji północnej; wymiany drewnianego podestu balkonowego w elewacji wschodniej oraz ukształtowania terenu wokół budynku tak, by powstrzymać napływ wód opadowych na ściany i fundamenty.

- Ul. Kopernika 19: wykonanie audytu energetycznego budynku, projektów budowlano-wykonawczych w tym: termomodernizacji budynku zgodnego z audytem, projektu wewn. instalacji c. o. wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej oraz projektem przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej; projektu wymiany instalacji el. na zgodną z obowiązującymi warunkami techn. i normami w całości budynku wraz z lokalami mieszkalnymi; projektu instalacji odgromowej. Dodatkowo wykonawca powinien wykonać opracowanie zawierające rozwiązania oraz wyceny dla wyposażenia budynku w skuteczne hydroizolacje: poziome (np. przepony) konstrukcyjnych, ścian zewn. oraz pionowe, zewn. fundamentów; wykonania hydrofobizacji bądź hydroizolacji ścian zewn. parteru w strefie cokołowej i podziemnej; wymiany drewnianego podestu balkonowego w elewacji wschodniej; wzmocnienia narożniku budynku (między elewacją tylną i boczną) poprzez wymianę substancji muru, z zastosowaniem izolacji przeciwwilgociowej oraz ukształtowania terenu wokół budynku tak, by powstrzymać napływ wód opadowych na ściany i fundamenty.

- Ul. Kopernika 21: wykonanie audytu energetycznego budynku, projektów budowlano-wykonawczych w tym: termomodernizacji budynku zgodnego z audytem, projektu wewn. instalacji c. o. wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej oraz projektem przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej; projektu wymiany instalacji el. na zgodną z obowiązującymi warunkami techn. i normami w całości budynku wraz z lokalami mieszkalnymi; projektu instalacji odgromowej. Dodatkowo wykonawca powinien wykonać opracowanie zawierające rozwiązania oraz wyceny dla wyposażenia budynku w skuteczne hydroizolacje: poziome (np. przepony) konstrukcyjnych, ścian zewn. oraz pionowe, zewn. fundamentów, wykonania hydrofobizacji, bądź hydroizolacji ścian zewn. parteru w strefie cokołowej i podziemnej, wykonania skutecznej hydroizolacji żelbetowych płyt balkonowych w elewacji północnej; wymiany drewnianego podestu balkonowego w elewacji wschodniej; naprawy rys i pęknięć ścian wewn. konstrukcyjnych i działowych spowodowane wibracjami pochodzącymi od drogowego ruchu ciężkiego, jak również ukształtowania terenu wokół budynku tak, by powstrzymać napływ wód opadowych na ściany i fundamenty.

- Ul. Łazienna 9: wykonanie audytu energetycznego budynku, projektów budowlano-wykonawczych w tym: termomodernizacji budynku zgodnego z audytem; projektu wewn. instalacji c. o. wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej oraz projektem przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej; projektu wymiany instalacji el. na zgodną z obowiązującymi warunkami techn. i normami w całości budynku wraz z lokalami mieszkalnymi; projektu instalacji odgromowej. Dodatkowo wykonawca powinien wykonać opracowanie zawierające rozwiązania oraz wyceny dla wyposażenia budynku w skuteczne hydroizolacje: poziome (np. przepony) konstrukcyjnych, ścian zewn. oraz pionowe, zewn. fundamentów, wykonania hydrofobizacji bądź hydroizolacji ścian zewn. parteru w strefie cokołowej i podziemnej; przeprowadzenia naprawy narożnika budynku na poziomie piwnic a także ukształtowania terenu wokół budynku tak, by powstrzymać napływ wód opadowych na ściany i fundamenty.

W chwili obecnej w kamienicach w trudnych warunkach mieszka kilkadziesiąt osób. Inwestowanie w mienie komunalne jest niezbędne i konieczne. Dzięki dokumentacji będzie można przeprowadzić zaplanowane prace. Przedsięwzięcie wpisane jest w działania związane z rewitalizacją centrum Grajewa.

 
/e/
  - ul. Łazienna 9   - ul. Kilińskiego 5   - ul. Ełcka 5   - ul. Kopernika 13   - ul. Kopernika 19 i 21   - ul. Kopernika

Czy jest możliwość dostania mieszkania w zamian za remont i doprowadzenie mediów. Oczywiście nie płacić za czynsz przez jakiś czas.
Napisał: Jon dodano: 2019-02-05 16:10:27

Ja jak mam dom to co sam remontuję .A tu nie robił za nasze podatki wyremontują
Napisał: Grajewianka dodano: 2019-02-05 17:22:02

Nasza wspaniala SMLWl w Grajewie powinna brac przyklad. Mozna? A nie inwestycje w postaci wymiany oswietlenia na klatkach schodowych!!!
Napisał: Tolek dodano: 2019-02-05 17:27:25

Mam nadzieję, że audyt wykona firma wyłoniona w przetargu
Napisał: mieszkaniec dodano: 2019-02-05 17:34:47

To tylko projekty, na realizacje tych projektów trzeba będzie poczekać kolejne 10 lat :) albo do wyborów...
Napisał: K. dodano: 2019-02-05 18:04:26

Toleczku, to jest audyt i projekty tylko, nie wiadomo co wyjdzie. Może bedzie za drogo dla miast. A to jest sześć domków - chcesz to do bloków przyrównać ? to nawet jeden blok nie wyjdzie ... a wymiana oświetlenia to oszczędność dla lokatorów (słyszałeś o diodach led ?).
Napisał: jan dodano: 2019-02-05 20:51:26

taniej będzie wybudować nowy blok i te wszystkie rodziny tam przenieść, a te parcele sprzedać inwestorom i nie obciążać budżetu miasta. Te budynki nigdy nie będą odnowione, widać wilgoć grzyb i brak izolacji nie mówiąc już o instalacjach sanitarnych i grzewczych.
Napisał: sara dodano: 2019-02-05 23:36:45

Kurcze, a moze mi dom ocieplo, albo mieszkanko dadza, w ciezkich warunkach mieszkaja, wiekszosc na swoje zyczenie. Szkoda ze to z moich jak i z waszych piebiedzy bedzie wykonywane, wegiel dostaja wszystko sie im nalezy.
Napisał: Pracujacy fizycznie dodano: 2019-02-06 00:13:46

No tak, a ja głupi spłacam kredyt 30-letni. Jak przestanę spłacać to komornik i eksmisja pod most. Gdy im zabraknie kasy to za free przywiozą opał bo przecież ludzie muszą żyć godnie ( za pieniądze podatników )
Napisał: Dedi dodano: 2019-02-06 08:41:57

Znowu nierobom pomagają. I dalej będą sobie leżeć i śmiać się ze wszystkich co pracują!
Napisał: Marcel dodano: 2019-02-06 10:49:49

Po co robić tyle audytów skoro nie ma pieniędzy?Przedawnią się zanim Burmistrz zbierze fundusze i będą kolejne wyrzucone pieniądze. O ilu zrobionych dokumentacjach już się słyszało i nic dalej się nie dzieje.
Napisał: XYZ dodano: 2019-02-06 11:15:01

Do Pracujący fizycznie,Dedi,Marcel a jak ludzie wykupywali mieszkania za symboliczna złotówkę to było ok ?A Ty Dedi nie musiałeś nie musiałeś brać kredytu było iść na stancję i co byś miał raty płacić to byś miał na czynsz na 30 lat + odsetki policz od kredytu.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-02-06 18:54:09

Do "grajewiaka" Twoje przemyślenia, oraz dobre rady na życie pozostawiam bez komentarza, może inni się wypowiedzą.
Napisał: Dedi dodano: 2019-02-07 08:06:20

Do Dedi, zastanow sie co piszesz, mieszkasz w czyims mieszkaniu chyba, czy rodzice ci kupili
Napisał: Pracyjacy fizycznie dodano: 2019-02-08 12:14:38

Przepraszam bardzo.Nie wszyscy co mieszkają na tych ulicach są "nierobami"i nie zawsze.mieszkają tam na własne życzenie...i jie każdy z nich dostaje na opał a czynsz też trzeba płacić ,nikt za.darmo nie siedzi a po remoncie napewno czynsze pójdą w górę to będą nawet płacić więcej niż Ci soobie "wygodnie"siedzą w swoicjh blokach i też nie którzy z nich mają zadłużenia....proszę się powstrzymać od takich komentarzy ,bo nie wiemy gdzie każdy z nas się kiedyś oprze
Napisał: Mieszkanka dodano: 2019-02-08 14:21:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.