• 6 komentarzy
  • 10919 wyświetleń

Medaliści - Oskar, Hubert, Emilia

MLUKS MOSiR Grajewo - Zapasy

W dniach 19 - 20 kwietnia br. w Chełmie rozegrano Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych Młodzików w stylu klasycznym i Młodziczek w zapasach kobiet. W turnieju wystartowało 217 uczestników i uczestniczek z najlepszych klubów w kraju oraz ekipy z zagranicy. Z zawodników MOSiR Grajewo najlepiej wypadli Hubert Sulewski zdobywca brązowego medalu w kategorii do 47 kg oraz Emilia Danowska, która zdobyła brązowy medal w kategorii do 40 kg. O krok od medalu był Dawid Sarnacki (85 kg), niestety chwila dekoncentracji  przechyliła szalę zwycięstwa na stronę rywala i ostatecznie zajął on 5 miejsce. Bardzo dobre walki toczył debiutujący w zawodach Dominik Szreder (35 kg), który przegrał swoje walki ze starszymi rywalami z Ukrainy. Turniej w Chełmie był kolejną imprezą międzynarodową, z której zawodnicy i zawodniczki MOSiR Grajewo wracają z medalami. Następny sprawdzian już w czerwcu podczas Międzynarodowego Turnieju UKS w Radomiu. Miłym akcentem tych zawodów było też podsumowanie rywalizacji Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach za 2012 rok. Nasz klub MLUKS MOSiR Grajewo uplasował się na II miejscu w rankingu Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach styl klasyczny oraz zapasach kobiet w Polsce. Trenerzy Konrad Paszkowski (grupa dziewcząt) i Grzegorz Czyżewski (grupa chłopców) otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego. Na zakończenie zawodów wszyscy zapaśnicy stanęli do wspólnego zdjęcia, manifestując solidaryzm przeciwko skreśleniu zapasów z listy dyscyplin olimpijskich.

Złoty medal Oskara Czyżewskiego

W dniach 26 - 27.04.2013 r. w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Sobieskiego. W turnieju brały udział reprezentacje Litwy, Czech, Kadra Polski Kadetów oraz zawodnicy z klubów polskich. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się Oskar Czyżewski, który wygrał pewnie wszystkie swoje walki nie tracąc w całych zawodach żadnego punktu technicznego. Nasz zawodnik potwierdził wysoką formę i zaliczył kolejny rewelacyjny start w imprezie międzynarodowej. Oskar obecnie przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski Kadetów w Poznaniu.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!