Masz prawo zwrócić się do funkcjonariuszy o skontrolowanie kierowcy i autokaru przed podróżą

aktualizacja: 2018-01-12 13:34:51     nr wiadomości: 34035     przeczytano: 3392     Ilość komentarzy komentarze: 0

… Policjanci stalowowolskiej drogówki zatrzymali do kontroli autobus przewożący dzieci. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe jest niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy…

… Policjanci z Siedlec podczas kontroli autokaru mającego przewieźć dzieci na wycieczkę do Warszawy stwierdzili, że ma on niesprawny układ hamulcowy. Dzięki szczegółowej kontroli najprawdopodobniej nie doszło do tragedii podczas szkolnego wyjazdu…

… Śląscy inspektorzy wyeliminowali z ruchu drogowego niesprawny technicznie autobus, którym podróżowały dzieci w wieku 7-8 lat. Większość usterek było widocznych gołym okiem. Szczegółowe badanie w stacji kontroli diagnostycznej potwierdziło opinie inspektorów - pojazd nie nadawał się do przewozu pasażerów ani poruszania się po drogach! Badanie diagnostyczne wykazało ramę skorodowaną i dziurawą, brak zamocowania płyt wzmacniających ramę, wyciek paliwa  różnymi otworami, które prowizorycznie uszczelniono szmatami i folią. W kilku miejscach wystawały przewody pneumatyczne… - czytamy na łamach ogólnopolskich dzienników.


Zbliżają się ferie zimowe. Chcesz być pewien, że będziecie bezpiecznie podróżować podczas przerwy? Masz prawo zwrócić się do funkcjonariuszy z prośbą o skontrolowanie kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży.

Wniosek o przeprowadzenie kontroli można składać telefonicznie do sekretariatu Wydziału Ruchu Drogowego pod nr tel. 86 474 18 76 lub do oficera dyżurnego KPP w Grajewie pod nr tel. 86 474 18 00 z kilkudniowym wyprzedzeniem. Kontrola odbywa się na parkingu przy Stadionie Miejskim, ul. Piłsudskiego.

Podstawowe dane na temat autokaru można też sprawdzić poprzez usługę Ministerstwa Cyfryzacji „Bezpieczny Autobus”. Dzięki niej można  upewnić się czy pojazd, którym my lub nasi bliscy będą podróżować ma ważne badanie techniczne  i aktualne OC. Każdy, dysponując numerem rejestracyjnym autokaru, może sprawdzić też dane techniczne.

To czy nasze dzieci będą miały bezpieczną drogę zależy również od nas – rodziców, nauczycieli, opiekunów!

 
/e/
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.