Marcowe wydarzenia (SP 4)

aktualizacja: 2018-03-09 08:32:12     nr wiadomości: 34563     przeczytano: 1970     Ilość komentarzy komentarze: 0

 

Marzec to miesiąc wiosny
5 marca 2018 r. do grupy przedszkolnej „Skrzaty” zawitała słomiana kukła Marzanna. Jej wizyta wiązała się z przypadającym 21 marca pierwszym dniem wiosny, podczas którego polskim zwyczajem jest topienie Marzanny – symbolu odchodzącej zimy. Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń z wielkim zaangażowaniem ozdabiały słomianą kukłę. Na zakończenie zajęć wszyscy zgodnie krzyknęli: „Zimo, odejdź!”, aby w ten sposób przywitać wiosnę.

Podziękowania
Przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” i „Muchomorki” wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują Rodzicom za podarowane zabawki, książki i gry, które umilają im pobyt i dostarczają dużo radości. Słowa podziękowania kierują do Pani Anny Mazurek wychowawcy świetlicy za przekazanie gry PlayMais oraz materiałów do prac plastycznych dla dzieci. 

Spotkanie czytelnicze „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa"
Koło Przyjaciół Biblioteki z opiekunem p. L. Pietrzykowską odwiedziło dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty”. Tym razem nasza wizyta nawiązywała do realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Zaprosiłyśmy dzieci do udziału w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa". Dla osiągnięcia wytyczonych celów czytałyśmy dzieciom wybrane z księgozbioru biblioteki wiersze o tematyce sportowej, zadawałyśmy pytania, na które przedszkolaki z entuzjazmem udzielały odpowiedzi, wspólnie uczestniczyłyśmy w improwizacji ruchowej do piosenki. Punktem kulminacyjnym spotkania była zabawa edukacyjna „Siłaczek i Słabeuszek”, która pokazała dzieciom, w jaki sposób odżywianie i aktywność fizyczna wpływają na stan zdrowia i kondycję człowieka. Spotkanie zakończyłyśmy quizem podsumowującym wiedzę dzieci na temat zasad zdrowego stylu życiu oraz zabawą na śnieżki.  

"Kamishibai – magiczny seans w teatrze ilustracji” 
Wizytą w świetlicy szkolnej Koło czytelniczo-medialne z opiekunem p. I. Bukrejewską rozpoczęło pierwsze spotkanie z cyklu zajęć czytelniczych realizowanych w ramach wznowionego projektu edukacyjnego "KAMISHIBAI – MAGICZNY SEANS W TEATRZE ILUSTRACJI". Tym razem zaprosiłyśmy młodszych uczniów (oczekujących na lekcje w świetlicy szkolnej) do obejrzenia i wysłuchania wierszy różnych autorów. Pierwszy poranek z wierszami, do których ilustracje wykonałyśmy same, zaliczamy do udanych.  W tym semestrze planujemy stworzyć kolejne bajki, z którymi chcemy podzielić się z dziećmi ze świetlicy i oddziałów przedszkolnych. Zdradzimy Wam, że w chwili obecnej przygotowujemy utwory dotyczące zdrowego stylu życia. 

Szkolny konkurs biblioteczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
Zwyciężyła Anna Prostko z klasy IV d.
Organizatorką konkursu była pani L. Pietrzykowska.

Szkolny Konkurs Czytania w Języku Angielskim
W tym roku uczniowie czytali fragmenty powieści „Rozważna i romantyczna” J. Austen.
Jury za najlepszą prezentację nagrodziło:
I miejsce – Magdalena Zalewska  kl. III c
II miejsce – Wiktoria Ziobroniewicz kl. III d i Martyna Pietrzak kl. III c 
III miejsce – Jakub Zyskowski kl. II b
Wyróżnienie - Joanna Deresz kl. III d i Krzysztof Blaszko kl. VII d  
Organizatorkami konkursu były panie: Alicja Deresz-Armata, Renata Sokołowska i Marta Poniatowska.

Szkolny Konkurs Matematyczny "Emplusik"
Klasy III
I miejsce – Tyszkiewicz Paweł kl. III a
II miejsce – Dubois Dawid kl. III c, Wróblewska Patrycja kl. III c
III miejsce – Monuszki Dawid kl. III d
Klasa IV
I miejsce – Karwowski Rafał kl. IV d
II miejsce – Karwowski Krzysztof kl. IV d, Żylińska Gabriela kl. IV f
III miejsce – Dudziński Piotr kl. IV e, Kozłowska Marta kl. IV d
Klasa V
I miejsce – Rycewicz Igor kl. V a
II miejsce – Antoniak Magdalena kl. V a, Karwowska Natalia kl. V c, Świderska Karolina kl. V b
III miejsce – Pawełkowska Marta kl. V b
Klasa VI
I miejsce – Kacprzak Kalina kl. VI b
II miejsce – Nitkowski Mateusz kl. VI d
III miejsce – Wiśniewska Weronika kl. VI c
Klasy VII
I miejsce – Kalinowska Izabela kl. VII d
II miejsce – Pavliv Elina kl. VII b
III miejsce – Kozicka Karolina kl. VII a
Organizatorkami konkursu były panie: Marta Lenkiewicz, Alicja Sulima i Joanna Waniewska.      

XIV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy "Spacerkiem po Grajewie" 
I miejsce – Julita Klimaszewska kl. III c 
II miejsce – Michał Chodorowki kl. III e 
III miejsce – Maciej Rogiński kl. III c 
Organizatorami konkursu byli: p. A. Bukowska, p. W. Jerulank i p. L. Pietrzykowska  
Konkurs fotograficzny „Aktywni zimą”
Osoby wyróżnione i nagrodzone:
Krajewski Filip klasa VI b
Ciukszo Agnieszka klasa V b
Zagórska Magdalena klasa V a
Szlejter Nikola klasa II b
Szejda Edyta oddział przedszkolny grupa I
Organizatorkami konkursu były panie: I. Bukrejewska i A. Deresz-Armata.

"Na szlaku przygód książkowych"- konkurs czytelniczo - plastyczny
Uczniów klas I-III szkoły podstawowej  zapraszamy do udziału w konkursie. Zadaniem uczestników jest przedstawienie za pomocą pracy plastycznej przygód bohatera ze swojej ulubionej książki.
Organizatorki konkursu – p. E. Czaplicka i p. L. Pietrzykowska.

Koło Przyjaciół Biblioteki - czytajmy słuchając 
Członkinie koła z opiekunem p. L. Pietrzykowską zachęcają do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie i korzystania z dostępnych tam audiobooków, które są dobrym rozwiązaniem dla dyslektyków, dla osób ze słabym wzrokiem i dla tych, którzy mają problemy z czytaniem. Mogą korzystać z nich wszyscy. Odsłuchując czytaną książkę możemy przebywać w wielu miejscach, wykonując równocześnie inne czynności.   Opublikowaną na stronie internetowej szkoły listę audiobooków udostępniła nam pani Ewa Bobińska z MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie.
Wycieczka Koła czytelniczo-medialnego do Miejskiej Biblioteki Oddział dla Dzieci
Na stronie internetowej szkoły dziewczęta z koła wraz z opiekunem p. I. Bukrejewską prezentują wywiad z Panią Pauliną Bagińską bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie, a w ramach „mobilnej biblioteki” proponują tytuły książek do wypożyczenia i przeczytania.  
 
Zajęcia gimnastyczno - taneczne - ZUMBA
Realizując Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę" klasy V a, V b i V c uczestniczyły w zajęciach gimnastyczno - tanecznych,  tzw. ZUMBIE. Zajęcia miały na celu pokazanie dzieciom, jak można aktywnie spędzać wolny czas, a przy tym świetnie bawić się z rówieśnikami.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: p. Olga Fiodorowicz, p. Iwona Sypytkowska, p. Tomasz Babul i p. Zbigniew Łajewski.

Tenisowy awans Adriana
5 marca w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Podlaskiego SZS w indywidualnym tenisie stołowym. Duży sukces w postaci awansu do finału wojewódzkiego odniósł Adrian Krasiński z klasy III a, który zajął w bardzo silnej stawce rywali trzecie miejsce. W półfinale w grupie chłopców Daniel Puhacewicz wywalczył trzynaste miejsce, a kolejne Piotr Budrewicz. Jakub Sztachelski zajął miejsce w trzeciej dziesiątce. Adrian pojedzie 22 marca na finał wojewódzki, który odbędzie się w Dobrzyniewie Dużym. Opiekę nad tenisistami sprawował p. Wiesław Jerulank.

Tenisowy awans Maćka i Dawida
We wtorek w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego SZS w indywidualnym tenisie stołowym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się nasi uczniowie: Maciej Puhacewicz, Dawid Nowakowski, Bartłomiej Kaczyński z klasy VI c oraz Patryk Piaszczyński z kl. VI a. Maciej Puhacewicz zajął II miejsce, Dawid Nowakowski VII miejsce. Obaj będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 21 marca br. Zabrakło odrobinę szczęścia Patrykowi, który zajął IX miejsce, gdyż do awansu ,,wchodziła" pierwsza ósemka – informuje nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Babul. 


Akcje charytatywne - kolejna przesyłka wysłana
Dziękujemy kolejnym darczyńcom, bowiem w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy przesyłkę na misje afrykańskie, a w niej 45 telefonów/tabletów, 12 ładowarek oraz 258 znaczków. Przypominamy, że wspierając misje chronimy także środowisko – informują koordynatorki akcji p. I. Konopko i p. G. Mroczkowska.
Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły: www.sp4grajewo.cba.pl
Zapraszamy 

fot.SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.