Mapa Zagrożeń ulepszenia

aktualizacja: 2019-02-06 11:43:37     nr wiadomości: 38379     przeczytano: 2455     Ilość komentarzy komentarze: 0

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to narzędzie, które służy mieszkańcom i policjantom. Obywatelom umożliwia zasygnalizowanie problemu w miejscu zamieszkania, policji pozwala identyfikować skalę i rodzaj występujących zagrożeń. Mapa jest istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, dlatego jest nieustannie udoskonalana.

O tym, że KMZB jest narzędziem pozwalającym wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach, nikogo już nie trzeba przekonywać. Aktualnie na Mapie dostępnych jest wiele kategorii zagrożeń, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa. Teraz dodano nową - Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej - mieszkańcy mogą przekazywać informacje o mozliwych zagrożeniach występujących w podobnych miejscach. Wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić odpowiednie pole. Zebrane informacje zostaną sprawdzone przez policjantów.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie społeczności. Mapę zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinna ona służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, jak też podejmowania decyzji o potrzebie tworzenia komisariatów, czy posterunków.

Należy pamiętać, że zgłoszenia dokonywane poprzez Mapę Zagrożeń nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

 
/e/
zobacz:
Możesz zgłosić zagrożenie
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.