Magiczna biblioteka

aktualizacja: 2017-04-11 17:31:26     nr wiadomości: 31470     przeczytano: 2144     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 3 – 10 kwietnia w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbywały się zajęcia dla dzieci pt. „Harry Potter i magiczna biblioteka”. Zorganizowaliśmy je z okazji 17-tej rocznicy wydania w Polsce pierwszej książki o przygodach młodego czarodzieja oraz zbliżającej się 20-tej rocznicy na świecie.

Podczas magicznego tygodnia uczestnicy zajęć otrzymali listy o przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart (w którą zmieniło się nasze Centrum) oraz wykonali własne różdżki na ulicy Pokątnej. W kolejnych dniach młodzi czarodzieje odbyli podróż do Hogwartu, gdzie zostali przydzieleni do jednego z czterech domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin) oraz uczęszczali na lekcje takie jak: eliksiry, opieka nad magicznymi stworzeniami, transmutacja oraz zajęcia sprawnościowe.

Pod koniec tygodnia uczniowie napisali egzaminy kończące pierwszy rok nauki w szkole magii (konkurs wiedzy o Harrym Potterze), a następnie udali się na poszukiwania kamienia filozoficznego, napotykając wiele przeszkód podobnych do tych, z którymi zmagał się Harry Potter w pierwszej z książek.

Zakończeniem magicznej przygody było otrzymanie przez każdego ucznia dyplomu ukończenia szkoły, pamiątkowego medalu, a na laureatów konkursu wiedzy o Harrym Potterze czekały również magiczne nagrody. I miejsce zajęła Monika Śmiarowska, II miejsce Oliwia Żurawska, a III – Zuzanna Zalewska. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.