Lustro na ul. Popiełuszki

aktualizacja: 2017-05-15 15:09:35     nr wiadomości: 31802     przeczytano: 3269     Ilość komentarzy komentarze: 3

Na mapie drogowej naszego miasta są niebezpieczne skrzyżowania bez sygnalizacji, odpowiedniego oznakowania czy z elementami, które ograniczają widoczność. Chcąc poprawić bezpieczeństwo w takich miejscach zarządcy dróg stosują różne rozwiązania. Jednym z nich jest montaż lustra drogowego.

Właśnie od niedawna bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i ks. J. Popiełuszki poprawia lustro drogowe. Tu kierowcy często nie mieli pewności, czy z przeciwka nie wyjedzie jakiś pojazd. Widoczność ogranicza m.in. budynek Starostwa. Największe trudności z bezpiecznym "pokonaniem" zakrętu mieli kierowcy autobusów i samochodów dostawczych. Teraz można szybciej dostrzec nadjeżdżające auto.

Inwestycja wprawdzie niewielka, a cieszy i spełnia swoją funkcję. I choć sceptycy twierdzą, że wprowadzone rozwiązanie nie załatwia sprawy, gdyż powoduje zniekształcenia obrazu, nie oddaje rzeczywistej odległości jadącego pojazdu ani prędkości z jaką się porusza, to jednak w trosce o własne bezpieczeństwo i karoserię samochodu, każdy kierowca przejeżdżając w omawianym miejscu powinien zerknąć w zamontowane lustro.  

/e/

 

tam to najlepiej na recznym wjezdzac
Napisał: mysza dodano: 2017-05-15 20:04:31

Apelowałem o to lustro już dosyć dawno temu. Wreszcie jest. Byłem i sprawdziłem. Moje lusterko kieszonkowe jest nieco większe. Ja rozumiem oszczędności, ale żeby aż tak oszczędzać!!
Napisał: Corleone dodano: 2017-05-16 14:31:17

a kiedy lustro na skrzyżowaniu Skośnej i Wiktorowej.
Napisał: zs dodano: 2017-05-16 21:01:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.