Lokalny Klub Kodowania

aktualizacja: 2019-02-05 17:43:06     nr wiadomości: 38374     przeczytano: 1358     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kodowanie w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie! Czas start - 04.02.2019r. godzina 15:30. Pierwsze spotkanie miało charakter przede wszystkim  organizacyjny. Wspólnie z młodymi koderami podjęliśmy decyzję, że zajęcia z kodowania odbywać się będą dwa razy
w tygodniu w siedzibie BCK w Szczuczynie z podziałem na grupy wiekowe:

- grupa starsza (9+) w każdy poniedziałek o godzinie 15.30

- grupa młodsza (5-8 lat) w każdy czwartek o godzinie 15:30

Z wielka radością ogłaszamy powstanie pierwszego szczuczyńskiego Lokalnego Klubu Kodowania. Zapraszamy dzieci i młodzież. Przyłączcie się do nas! Odkryjcie w sobie pasję kodowania, rozwijajcie umiejętności, zaskakujcie nas a przede wszystkim siebie, przyjaciół i rodziców swoją kreatywnością. Przekonajcie się jakie możliwości daje kodowanie.

Po omówieniu spraw organizacyjnych rozpoczęliśmy dyskusję o rodzajach kodowania. Młodzi koderzy popisali się wiedzą w tym temacie. Nieobce im były pojęcia takie jak szyfr czy kryptografia. Doskonale zdają sobie sprawą, że każdą informację można przekazać w sposób zakodowany a tylko od nich zależy poziom zaawansowania i wyboru techniki dzięki której tego dokonają.

Pierwsze spotkanie było też okazją do prezentacji kodowania metodą offline – bez wykorzystania komputera. Uczestnicy spotkania podzieleni na grupy budowali kolorowe wieże o różnych wysokościach i kształtach a następnie sposób / instrukcję budowy wież pisemnie kodowali  dyskutując nad najlepszymi technikami by tego dokonać. Wspólnie pracowaliśmy też nad kolorowymi szachownicami i najszybszymi sposobami ujednolicenia ich wg kolorów.

Młodzi koderzy przekonali się, że kodowanie jest jak zarządzanie zespołem – wymaga precyzyjnego formułowania własnych myśli oraz jasnego określenia celu.

Na koniec zaprezentowaliśmy roboty, którymi dysponuje BCK w Szczuczynie -  Photony i Finche.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania by wspólnie z uczestnikami zajęć odkrywać fascynujący świat kodowania i robotów.

Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie jest wynikiem udziału Biblioteki – Centrum Kultury
w Szczuczynie w projektach: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie i „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który realizowany jest przez jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark.

Wszelkie informacje o kodowaniu i Lokalnym Klubie Kodowania w Szczuczynie pod numerem telefonu 501639043. - Andrzej Kosmowski BCK Szczuczyn

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.