Litwini "lubią" VW

aktualizacja: 2018-10-09 12:51:33     nr wiadomości: 37369     przeczytano: 2490     Ilość komentarzy komentarze: 0

5 października 2018 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli dwa auta pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 375 tys. zł.

W piątek nad ranem funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie  realizując czynności służbowe na drodze krajowej nr 8 przystąpili do kontroli drogowej  pojazdu marki VW Tiguan. Kierujący pojazdem nie zareagował na podawane  przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i ze znaczną prędkością oddalił się z miejsca kontroli w kierunku miejscowości Raczki. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za uciekającym autem. O zdarzeniu poinformowano współdziałające patrole. Po przejechaniu 2 km pojazd zatrzymano. Kierowcą auta na polskich numerach rejestracyjnych okazał się 28-letni obywatel Litwy. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu. W toku dalszych czynności okazało się, że VW Tiguan został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Białegostoku. Nieświadomy niczego właściciel samochodu został od razu poinformowany o kradzieży i odnalezieniu jego własności. Wartość auta z 2017 roku oszacowano na 155 tys. zł.

Tego samego dnia na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy funkcjonariusze odzyskali skradzione w Rosji Porsche Macan Turbo. Podczas odprawy granicznej na wyjazd z Polski okazało się, że auto którym podróżuje 50-letni obywatel Białorusi figuruje w dostępnych bazach danych jako utracone na terytorium Rosji. Szacunkowa wartość pojazdu z 2014 roku wynosi 220 tys. zł.

Obie sprawy po wykonaniu niezbędnej dokumentacji zostały przekazane funkcjonariuszom Policji w celu prowadzenia dalszych czynności. - http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.