Litwini "lubią" BMW

aktualizacja: 2018-06-11 10:56:11     nr wiadomości: 35500     przeczytano: 1353     Ilość komentarzy komentarze: 0

(07.06.2018 r.) późnym wieczorem w gminie Raczki funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Litwy. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli, bo jechał kradzionym BMW wartym 190 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak we współdziałaniu z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań POSG przystąpili do kontroli drogowej samochodu osobowego marki BMW X5. Kierujący nie podporządkował się podawanym  przez funkcjonariuszy sygnałom do zatrzymania. Próbując uniknąć kontroli zawrócił auto i rozpoczął ucieczkę. Do działań przyłączył się drugi patrol. Kierowca po raz kolejny nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania. Ponownie wykonał manewr zawracania. Po krótkiej jeździe porzucił pojazd na poboczu i rozpoczął ucieczkę pieszo. Został zatrzymany po przebiegnięciu około 50 metrów do czego przyczynił się pies służbowy "Devil".

Kierowcą okazał się 40-letni obywatel Litwy. Samochód sprawdzono w dostępnych bazach danych pod kątem legalności pochodzenia. BMW figurowało w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terytorium Niemiec z wczorajszą (07.06.2018 r.) datą wpisu. Szacunkowa wartość pojazdu z 2014 roku wynosi 190 tys. zł.

Cudzoziemca przewieziono na teren Placówki SG w Rutce-Tartak celem sporządzenia dokumentacji procesowej. Po jej wykonaniu wraz z pojazdem został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.