Letnie remonty. Jak je sfinansować?

aktualizacja: 2020-07-24 10:41:12     nr wiadomości: 42956     przeczytano: 412     Ilość komentarzy komentarze: 0

Lato to czas urlopów, wypoczynku w plenerze, relaksu na plaży. Ale też najlepszy moment na remont. Nareszcie mamy trochę więcej wolnego, więc możemy spożytkować je na odświeżenie swojego domowego wnętrza. Decydując się na remont, często mamy problem z kompleksowym sfinansowaniem wszystkich swoich potrzeb. Skąd wziąć środki na domowe inwestycje i jak pogodzić ten spory wydatek z codziennymi, niezbędnymi zakupami?

Wakacyjne malowanie

Letnie remonty to domena naszych rodaków. Wykorzystywanie urlopu od pracy zawodowej na odświeżenie mieszkania, malowanie i układanie podłóg to już nasza wakacyjna tradycja. Nic dziwnego – w ciągu roku rzadko mamy czas na takie zabiegi. Zabiegani i zapracowani wracamy do domu późnym popołudniem i marzy nam się tylko wypoczynek na kanapie lub spędzenie wieczoru z dziećmi. Lato to moment, w którym mamy więcej wolnego. Często więc poświęcamy je na zrealizowanie domowych obowiązków odkładanych od kilku sezonów. Zamiast jechać na wycieczkę, zostajemy więc na miejscu i zabieramy się za remont.

Pożyczka na remont

Mimo wszystko jednak wciąż zmagamy się z pewnymi trudnościami. Tym, co najczęściej zaprząta nam myśli, są pieniądze. Polacy wciąż nie posiadają dużych oszczędności. Często nie mamy możliwości odkładania środków na większe wydatki, nie potrafimy też rozsądnie zarządzać domowym budżetem. Oczywiście oszczędzanie jest najlepszą metodą na to, by bez problemów finansować różne większe wydatki – w tym remont. Ale w razie potrzeby możemy zastanowić się nad pożyczką gotówkową. Takie dofinansowanie pozwoli nam opłacić koszt materiałów budowlanych oraz ekipy remontowej. Dobrze dobrana do naszych potrzeb, przemyślana pożyczka gotówkowa czy kredyt będą bezpiecznym, odpowiedzialnym wyjściem z kryzysu.

Zaufany partner

Wybierając odpowiedni dla siebie produkt bankowy, przeanalizujmy dokładnie oferty różnych firm. Wchodźmy we współpracę tylko z zaufanymi partnerami. Santander Consumer Bank – bank od kredytów to instytucja z wieloletnim doświadczeniem na rynku bankowym. Swoim klientom oferuje produkty bezpieczne, przemyślane i dopasowane do zróżnicowanych potrzeb. Zaciągając pożyczkę, zwróćmy uwagę na oprocentowanie, sposób i warunki spłaty. Dokładnie przeanalizujmy też swoje potrzeby, by nie pożyczać za dużo. Upewnijmy się, że raty nie będą zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu – tylko takie pożyczanie jest bezpieczne.

Wsparcie od rodziny

W razie potrzeby możemy też zwrócić się o pomoc do rodziny. Często bliscy są w stanie udzielić nam niezbędnego wsparcia finansowego. Pamiętajmy jednak, by taką pożyczkę gotówkową traktować dokładnie tak samo, jak traktujemy wsparcie od zewnętrznej firmy. Bo wszystkie zobowiązania będziemy musieli spłacić – niezależnie od tego, czy zwracamy się o pomoc do bliskich, czy do banku. Musimy zadbać o terminowe oddawanie kolejnych rat, by pieniądze nie stały się kością niezgody pomiędzy nami a naszą rodziną. Pożyczajmy tylko tyle, ile faktycznie potrzebujemy. I bądźmy odpowiedzialni!

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.