Lato w Rajgrodzie

aktualizacja: 2017-08-03 18:29:31     nr wiadomości: 32631     przeczytano: 2449     Ilość komentarzy komentarze: 0

Piękna pogoda przyciągnęła na tegoroczne obchody Lata w Rajgrodzie wielu mieszkańców i gości.

Pierwszy dzień to występy dzieci, młodzieży oraz seniorów z Gminy Rajgród. Atrakcje muzyczne zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie oraz Zuchy i Harcerze z Rajgrodu. W quizie pt. „Kocham Cię Rajgrodzie” zmagali się uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. Sentymentalny występ „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” zaprezentował Klub Seniora Stokrotka. Montaż słowno-muzyczny „O uśmiech i radość dziecka” przedstawił zespół z Domu Kultury w Rajgrodzie. Piękny pokaz tańca klasycznego zaprezentowali Ula Dylewska i Marcin Zieliński- uczniowie profesjonalnej szkoły tańca. Podsumowano również program odchudzający, w którym najlepsze efekty osiągnęła Pani Anna Graczewska. Łącznie uczestnicy programu schudli 70 kg. Młodzież biorąca udział w projekcie „Równać szanse” zaprezentowała swoją półroczną pracę nad albumem „Rajgrodzkie wspomnienia naszych dziadków” oraz podziękowała seniorom, z którymi przeprowadzała wywiady. Pan Burmistrz wręczył młodzieży i osobom udzielającym wywiady dyplomy za uczestnictwo i podziękował za zaangażowanie. Na koniec młodzież poczęstowała publiczność ciastami domowej roboty. Swój występ pn.: Mini Playback Show zapowiadało Gimnazjum w Rajgrodzie, jednak w ostatniej chwili wycofało swoją prezentację. Czas poświęcony występom Gimnazjum wykorzystaliśmy na Zumbę. Sobotę zakończyliśmy dyskoteką pod gwiazdami oraz turniejem Letniej Nocnej Ligi Piłki Nożnej.

Gwiazdą wieczoru był istniejący 20 lat na polskiej scenie muzycznej zespół ŁZY. Charyzmatyczna wokalistka oraz reszta zespołu porwała publiczność do zabawy. Wszyscy szaleli przy starych, ale jakże znanych utworach: „Agnieszka”, „Narcyz się nazywam”… jak również i nowych: „ Życie jest piękne”, „Kiedy nie ma w nas miłości”. Publiczność tańczyła i sama śpiewała znane wszystkim hity.

Tegoroczne obchody Lata w Rajgrodzie zakończono pokazem tańca z ogniem.

Jak co roku urozmaiceniem były liczne stoiska z rękodziełem, zabawkami, słodyczami, oraz produktem regionalnym.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.