Książka najlepszym przyjacielem na wakacje

aktualizacja: 2017-06-08 23:07:29     nr wiadomości: 32097     przeczytano: 3698     Ilość komentarzy komentarze: 1

Technologia powoli wyparła chęć sięgania po książki. Chętniej przeczytamy coś z ekranu komputera czy telefonu, niż otworzymy książkę, tłumacząc się najczęściej brakiem czasu, zmęczeniem itp. 
Prowadzone kilka lat temu badania odkryły smutną dla Polaków prawdę, ponad 20 milionów z nas,  nie przeczytało ani jednej książki, a przecież korzyści z czytania książek jest naprawdę bardzo wiele i im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej. 

Książka rozbudza wyobraźnię, uczy, bawi, daje ogrom satysfakcji, dzięki niej wiemy o wiele więcej.  Czytając, nie mamy wszystiego podanego na tacy, stwarzamy własny obraz miejsc, osób i wydarzeń, uczymy się szybciej zdawać sobie sprawę z różnych rzeczy, stajemy się bardziej pewni siebie, świadomi świata, lepiej go odbieramy i rozumiemy. Ponadto, wzbogacamy słownictwo, co jest niekwestionowaną korzyścią płynącą z czytania.

Czytanie czyni nas wszechstronnymi rozmówcami i wyrabia nawyki prowadzenia mądrych dialogów. Czytanie poprawia także koncentrację i pamięć. Dzięki książkom, ćwiczymy mózg, zmuszamy do aktywności, przez co powstają nowe wiązania neuronalne. Czytając, z tygodnia na tydzień można zauważyć, że stajemy się bardziej produktywniejsi.

Książka relaksuje i przynosi odprężenie, ułatwia zasypianie i obniża stres.

Czytanie to także rozwój zawodowy. Można zgłębiać wiedzę w swojej dziedzinie pracy zawodowej i zawsze wypadać lepiej od innych, z tym samym wykształceniem i stanowiskiem, ale bez wiadomości o sprawach bieżących, nowinkach. 

Książka kształtuje charakter. Warto podsuwać mądre ksiązki młodzieży siedzącej z nosem w tabletach i telefonach. Pozycje obyczajowe, psychologiczne uczą rozróżniać pozytywne i negatywne zachowania. Perypetie książkowych bohaterów niejednokrotnie bardzo dobrze odzwierciedlają nasze codzienne życie. Pokazują jakie konsekwencje mają poszczególne życiowe wybory i co w społeczeństwie jest akceptowane a co negowane. 

Czytanie jest dobre na wszystko, na radości i smutki, na zabicie nudy i naukę. Jednym słowem regularne czytanie sprawia, że z dnia na dzień stajmy się inteligentniejsi i efektywniejsi, zatem czytanie czas zacząć. 

 

(kpw)
 

 

 

Pozytywny tekst, na pewno przeczytam jakąś książkę w wakacje
Napisał: Marlena dodano: 2017-06-09 07:23:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.