Kronika 997

aktualizacja: 2020-06-02 09:41:20     nr wiadomości: 42512     przeczytano: 2241     Ilość komentarzy komentarze: 0

W miniony weekend, grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego sześciu nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, pozostali prowadzili pojazdy mechaniczne będąc w stanie nietrzeźwości. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy.

W miniony weekend, grajewscy mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 60-letni kierowca audi, który w sobotę jechał w Popowie o 85 km/h za szybko. Z kolei w niedzielę dwóch kierowców nie zastosowało się do ograniczenia prędkości w miejscowościach Guty i Popowo, na trasie DK61. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a ich konta zasiliły punkty karne.

Oprócz kontroli prędkości, mundurowi zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierowców. Niechlubnym rekordzistą weekendu okazał się zatrzymany do kontroli drogowej w piątek, przed 21.00, 57-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. 21-latek jechał o 18 km za szybko w terenie zabudowanym i jak się okazało miał prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast, w niedzielę przed 15.00, policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.Teraz za swoje zachowanie wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem. 

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

____________
31 maja br. po godz. 18.00 na odcinku Czechowizna - Dziękonie (DK65) doszło do zdarzenia drogowego. 

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadący w kierunku Białegostoku pojazd marki Hyundai skręcał w prawo. Jadący za nim kierowca bmw widząc manewr skręcania zahamował natomiast kierowcy hondy i toyoty jadący w tym samym kierunku nie zdołali się zatrzymać - w wyniku czego doszło do zderzenia – informuje nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Kierowcy byli trzeźwi. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana.

 
  - fot OSP Knyszyn    - fot OSP Knyszyn   - fot OSP Knyszyn
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.