Kremy nawilżające skórę – charakterystyka i zestawienie

aktualizacja: 2019-04-20 13:14:14     nr wiadomości: 39039     przeczytano: 3363     Ilość komentarzy komentarze: 0


Chcesz cieszyć się piękną i delikatną skórą? - Odpowiednio ją nawilżaj. Nie od dziś wiadomo, że właściwe kosmetyki nawilżające poprawiają kondycję i wygląd skóry. Warto więc wiedzieć, po co sięgnąć, by zapewnić jej odpowiedni bilans wodny.

Krem nawilżający czyli jaki?

Praktycznie każdy kosmetyk ma pewne właściwości nawilżające skórę. Nie ważne czy jest to krem tłusty, półtłusty, serum czy preparat łagodzący podrażnienia, bo wszystkie zawierają substancje nawilżające w konkretnych proporcjach. Niektóre kosmetyki w nazwie posiadają przymiotnik „nawilżający”. Takie kremy ograniczają utratę wody z organizmu. Niektórzy sądzą, że preparaty tego typu, dodają pewną ilość wody do naskórka, a w rzeczywistości wzmacniają one bariery w skórze, które utrudniają odparowanie wody. Kremy nawilżające szybko się wchłaniają i sprawiają, że cera staje się delikatna i miękka.

Przykładowe składniki kremów nawilżających

Bardzo popularnym składnikiem kremów nawilżających jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w organizmie i tworzy strukturę naszej skóry, ale z wiekiem jego ilość maleje. Dlatego jest niezwykle cennym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Kolejnym składnikiem jest kolagen, który odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry. W kremach odpowiada za tworzenie na powierzchni skóry warstwy zapobiegającej utratę wody. Gliceryna wykorzystywana jest w kosmetykach w celach nawilżających i zapobiegających wysuszaniu skóry. Podobne działanie ma wazelina, która zmiękcza i wygładza naskórek. Składnikami, które także zapobiegają wydostawaniu się wody z organizmu są parafina i skwalen, który działa również bakteriobójczo. W przypadku zbyt małej ilości wody w naskórku ważną rolę odgrywa mocznik, który ściąga ją z innych komórek.

Jaki krem nawilżający wybrać? – zestawienie

Bardzo popularnymi kremami nawilżającymi są kosmetyki Vichy. Charakteryzują się dobrym składem i przede wszystkim skutecznością działania. Są to preparaty nieobciążające skóry, które szybko się wchłaniają, a efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Wiele równie skutecznych kosmetyków dostępnych jest na:  https://e-farm.pl/.  Przykładem jest krem Bioderma HydraBio, który wygładza naskórek i wspomaga zatrzymywaniu wody w organizmie. Poza tym, usuwa stary naskórek i posiada aktywne składniki, które działają głęboko wewnątrz skóry. Bardzo dobrym produktem jest również Cerave – nawilżający krem do twarzy, który odbudowuje barierę ochronną skóry. Skutecznymi preparatami są również kosmetyki firmy Dermika, które nie tylko nawilżają, ale także regenerują i wygładzają naskórek. W ofercie dostępne są kremy do różnego typu cery, dostosowane do wieku.

Nawilżanie skóry jest bardzo istotne i ma ogromny wpływ na jej kondycję i wygląd. Brak odpowiedniego balansu wodnego od razu widoczny jest w postaci niedoskonałości. Regularne i intensywne nawilżanie sprawia, że skóra jest wypoczęta, miękka i delikatna. Dzięki dobrej kondycji naskórka od razu czujemy się atrakcyjniejsi.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.