Kręci mnie bezpieczeństwo...

aktualizacja: 2018-07-09 19:21:23     nr wiadomości: 35763     przeczytano: 2140     Ilość komentarzy komentarze: 2

W ubiegły weekend grajewscy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Mundurowi udzielali porad i apelowali o rozsądek podczas kąpieli wodnych.

W ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” grajewscy policjanci przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne skierowane do osób przebywających nad jeziorem Rajgrodzkim. Głównym celem akcji jest dbanie o bezpieczeństwo i porządek na wodach oraz terenach przywodnych. Mundurowi informowali, jakie zagrożenia czyhają na osoby korzystające z kąpieli wodnych. Najmłodsi chętnie brali udział w konkursach edukacyjnych nawiązujących do zasad bezpieczeństwa nad wodą. Każdy uczestnik zabawy otrzymał nagrodę z logo Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz elementy odblaskowe. Ponadto mundurowi sprawdzali stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego, przypominając o przestrzeganiu obowiązujących przepisów. Działania były również dla plażowiczów doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności zakresie udzielania pierwszej pomocy.  Można to było zrobić na tzw. fantomie korzystając z profesjonalnych wskazówek udzielanych przez funkcjonariusza Straży Pożarnej.

W czasie działań mundurowi promowali również aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”.

brawo sylwia
Napisał: k dodano: 2018-07-10 14:23:00

Brawo Tomek.
Napisał: Ona dodano: 2018-07-10 18:01:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.