Korzyści z zimowych kąpieli

aktualizacja: 2018-03-04 11:49:58     nr wiadomości: 34356     przeczytano: 3486     Ilość komentarzy komentarze: 1

Większość z nas na samą myśl o zimowej kąpieli – chyba, że w grę wchodziłaby wanna, prysznic albo basen – odczuwa gęsią skórkę. Dla morsów kąpiel zimą oczywiście na powietrzu – to żaden problem. Dla morsów taka kąpiel to przyjemność i sposób na sprawdzenie siebie.

Mors to potoczne określenie osoby uprawiającej zimą kąpiele w lodowatej wodzie odkrytych zbiorników wodnych. W środowisku miłośników lodowatych kąpieli mężczyzn nazywa się morsami, a kobiety foczkami. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia, oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Największą zaletą tego zimowego sportu jest fakt, że uprawiać go może praktycznie każdy (wyjątkiem są osoby starsze, które odczuwają problemy z krążeniem lub inne poważne dolegliwości).

Krótkotrwałe zanurzanie organizmu w zimnej wodzie ma na celu pobudzenie go do reakcji obronnej, w wyniku której organizm się hartuje. Wbrew pozorom kąpiel w zimnej wodzie nie jest dla człowieka czymś wyjątkowym.

 

 

 - http://mosir.grajewo.com/aktywnosc-grupy-morsow/  - http://mosir.grajewo.com/aktywnosc-grupy-morsow/  - http://mosir.grajewo.com/aktywnosc-grupy-morsow/  - http://mosir.grajewo.com/aktywnosc-grupy-morsow/  - http://mosir.grajewo.com/aktywnosc-grupy-morsow/  - http://mosir.grajewo.com/aktywnosc-grupy-morsow/  - https://www.facebook.com/UMRajgrod/photos/a  - https://www.facebook.com/UMRajgrod/photos/a  - https://www.facebook.com/UMRajgrod/photos/a  - https://www.facebook.com/UMRajgrod/photos/a  - Plaża w Prostkach 4.03 .2018

W imieniu osób będących na 15 Zlocie Morsów w Mielnie chcieliśmy podziękować władzom miasta panu burmistrzowi, dyrektora MOSiRu,paniom działu księgowości ,za pomoc i wsparcie wyjeździe za co bardzo dziękujemy.....
Napisał: Morsy z Grajewa dodano: 2018-02-19 14:21:49

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.