Korowód Polskich Bajek!

aktualizacja: 2018-05-14 23:31:18     nr wiadomości: 35216     przeczytano: 2771     Ilość komentarzy komentarze: 4

11 maja br. ulicami Grajewa przemaszerował Korowód Polskich Bajek zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 i Grajewskie Centrum Kultury.

Celem imprezy była m.in. integracja dzieci z grajewskich szkół i przedszkoli, rozbudzanie zainteresowań literackich, upowszechnianie kultury czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie literatury jako źródła dobrej rozrywki. Patronat nad wydarzeniem objęli Podlaski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Grajewo.

Przy akompaniamencie Grajewskiej Orkiestry Dętej pod batutą druha Ryszarda Jasionowskiego, korowód wyruszył sprzed Grajewskiego Centrum Kultury. Jedyneczka, w asyście uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie i klaunów maszerujących na szczudłach, przyprowadziła barwny orszak do Klubu Hades. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji, t.j.: spektakl teatralny w wykonaniu uczniów SP nr 1, dmuchańce, fotobudka, bańki mydlane, malowanie twarzy. 

Osoby uczestniczące w organizacji tej imprezy otrzymały statuetki Misia Uszatka, dzieci za ciekawy strój nagrodzono pamiątkowym dyplomem i maskotką.

Do zobaczenia za rok :)

 

Fajnie wygląda ten pociąg. Wyróżnia się na tle innych uczestników.
Napisał: widz dodano: 2018-05-15 10:24:59

Impra nr 1 w Grajewie, fantastyczna, zresztą tak, jak wszystkie w wykonaniu uczniów i nauczycieli Jedynki
Napisał: uczestnik dodano: 2018-05-15 14:32:01

Piękni ,fajnie,super mnie wzruszają takie piękne akcje-brawo dla uczestników ,tylko smuton,że jako ten dorosły musiałam siedziec w pracy.Wspaniała parada.
Napisał: ewa dodano: 2018-05-15 20:45:48

Pójdzmy dalej z tą zabawą - jeden dzień w roku całe miasto może przebrać się w postacie z bajek i chodzić tak cały dzień, do pracy i po pracy. To kulturalna impreza i neutralna politycznie takich nam brakuje. Należy nam się jeden dzień bajkowy w roku.
Napisał: zora dodano: 2018-05-16 21:15:32

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.