Konturowanie dekoltu – to jest trendy!

aktualizacja: 2019-06-10 12:43:59     nr wiadomości: 39449     przeczytano: 4634     Ilość komentarzy komentarze: 0

Modelowanie twarzy za pomocą bronzera i rozświetlacza dziś już nikogo nie dziwi. Ale konturowanie ciała? To trend, który pozwala zamaskować niedoskonałości i uwydatnić kości obojczykowe oraz biust. Poznaj sekret celebrytek!
 


W jakich sytuacjach postawić na body contouring? To opcja na specjalne okazje, studniówki, wesela, przyjęcia, na których chcesz zaprezentować swój dekolt bez uczucia zażenowania. Po to, by nie odznaczał się od wykonturowanej twarzy i razem z nią tworzyły naturalnie wyglądającą całość. Nie oszukujmy się, nie każda z nas może pochwalić się wydatnym i symetrycznym biustem. To nie znaczy, że należy rezygnować z głęboko wyciętych bluzek i sukienek na ramiączkach. Jeśli nie nabrałaś jeszcze wprawy w body make-upie, nie obawiaj się –   dzięki licznym tutorialom zamieszczanym przez influencerki w internecie możesz zostać mistrzynią modelowania dekoltu.

To będzie Ci potrzebne

Na początku dobra informacja: nie musisz biec do drogerii w celu zakupienia nowych produktów, ponieważ wizaż stworzysz przy użyciu tych do malowania twarzy. Do konturowania dekoltu wybieraj kosmetyki o odcieniach zbliżonych do Twojego naturalnego koloru skóry. Możesz sięgnąć po preparaty w płynie, kremie czy kompakcie – chodzi o to, by jak najwygodniej nakładały się na ciało.

Jeśli zależy Ci na mocniejszym i wyraźniejszym makijażu (np. do sesji zdjęciowej), sięgnij po specyfiki o kremowej formule, np. podkłady, korektory, kamuflaże, które będą rozprowadzane przy użyciu zwilżonej gąbeczki. Metoda na mokro wymaga nieco więcej wprawy w operowaniu aplikatorem i dokładnym rozprowadzaniu pigmentu, by uzyskać miękkie przejścia między obszarami przyciemianymi a rozjaśniamymi bez smug i plam. Szeroki wybór znajdziesz w drogerii internetowej makeup.pl/categorys/23449/.

Z kolei do stworzenia subtelniejszego efektu na co dzień wybierz pudry brązujące i rozświetlacze prasowane, z którymi pracuje się zdecydowanie łatwiej i szybciej. Do nakładania najlepszy będzie pędzel.

Technika konturowania szyi i dekoltu – krok po kroku

Pamiętaj o głównej zasadzie, czyli zachowaniu umiaru. Zawsze lepiej jest nałożyć mniej produktów i w razie potrzeby dołożyć warstwy, niż przesadzić z ilością i uzyskać karykaturalny efekt.

Modelowanie możesz podzielić na trzy obszary: szyję, obojczyki i biust, aplikując kosmetyki po kolei na każdy z nich. Metoda sprawdza się zarówno przy produktach w płynie, jak i prasowanych.

1. Za pomocą bronzera namaluj prostą linię między piersiami (mniej więcej od dołeczka do połowy dekoltu), następnie zaznacz łuki nad każdą z nich. Rozświetlacz zaaplikuj pod każdy z wcześniej nakreślonych łuków.

2. Wypychając barki w przód, podkreśl obojczyki, rysują linię na górze i dole kości. Powstałą wolną przestrzeń na kości pokryj rozświetlaczem.

3. Jeśli chcesz wyszczuplić szyję, nanieś kosmetyk bronzer także na dołek między obojczykami (by precyzyjnie nanieść kosmetyk, zlokalizuj obszar przy użyciu palców), a następnie przeciągnij linie na szyi aż do żuchwy, tworząc literę V. Tuż przy nich nanieś rozświetlacz.

Wszystko dokładnie rozetrzyj gąbeczką lub pędzlem, starając się wykonywać ruchy stemplujące. Dzięki temu unikniesz czerwonych śladów na skórze i szybciej rozprowadzisz produkty. Trik: na koniec wykończ makijaż sypkim pudrem w celu utrwalenia efektu konturowania. Gotowe!

Zalety konturowania biustu

Co daje modelowanie dekoltu oraz piersi? Przede wszystkim możesz optycznie powiększyć i ujędrnić swój biust. W przypadku gdy są małe i płaskie, dobre konturowanie zadziała jak efekt push-up. Co więcej, możesz wyeksponować kości obojczykowe i tym samym odjąć tej części ciała kilka kilogramów.

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z konturowaniem biustu. Wystarczy trochę cierpliwości i wolnego czasu, by nabrać wprawy w tej sztuce makijażu.


Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.