Kontrabanda warta 180 tys. zł

aktualizacja: 2017-05-16 15:58:59     nr wiadomości: 31821     przeczytano: 2927     Ilość komentarzy komentarze: 0

Przemyt 14 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Połowcach i Placówki Straży Granicznej w Czeremsze. Kontrabandę wartą ponad 180 tys. złotych mundurowi znaleźli w przerobionym białoruskim busie. To największy udaremniony przemyt papierosów w historii przejścia granicznego w Połowcach.

Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Połowcach szczegółowo skontrolowali dostawczego renault mastera, którym kierował 21-letni obywatel Białorusi. Podczas sprawdzania busa okazało się, że w samochodzie ukryte są nielegalne papierosy. W przerobionej podłodze, drzwiach oraz ściankach bocznych pojazdu mundurowi znaleźli łącznie 14 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wobec kierowcy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli sprawę karną skarbową rekwirując nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy. Oprócz grożącej kary grzywny przemytnik decyzją Komendanta Placówki Straży Granicznej w Czeremsze otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Unii Europejskiej na 3 lata.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.