Konkurs Poezji Patriotycznej

aktualizacja: 2018-11-09 16:37:38     nr wiadomości: 37696     przeczytano: 1779     Ilość komentarzy komentarze: 2

'' Tu nasze miejsce, to nasz kraj '' - to myśl przewodnia Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej, którego czwarta edycja odbyła się 8 listopada 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury.  Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To znakomita okazja, by popularyzować wśród dzieci i młodzieży polską poezję patriotyczną, kształtować indywidualne rozumienie pojęcia '' ojczyzna '' oraz promować talenty recytatorskie.

W IV Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej prezentowali się recytatorzy w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych, uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz młodzież ze szkół średnich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, recytatorzy wyróżnieni przez jury – nagrody książkowe, a zdobywcy I, II i III miejsca zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi.

Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę: dobór i rozumienie tekstu, pomysłowość interpretacji, poprawność i ekspresję wypowiedzi, dykcję, a także ogólny wyraz artystyczny, przyznałą następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii: uczniowie klas I – VIII szkół podstawowych:

miejsce I - Aleksandra Czaplicka SP nr 2
miejsce I - Elina Pavliv SP nr 4
miejsce II - Kinga Sobolewska SP nr 4
miejsce III - Igor Borawski SP nr 4
miejsce III - Krzysztof Karwowski SP nr 4

Wyróżnienia:
Nela Karpowicz (SP nr 1 w Grajewie), Natalia Kotarska (SP w Grajewie), Oliwia Perzanowska (SP nr 1 w Grajewie), Magdalena Zorczykowska (SP nr 1 w Grajewie), Karolina Wiśniewska (SP w Wierzbowie)

w kategorii: uczniowie oddziałów gimnazjalnych:

Wyróżnienia:
Emilia Czaplicka (SP nr 4), Klaudia Karwowska (SP nr 4), Jakub Zyskowski (Sp nr 4)

W kategorii: uczniowie szkół średnich:

miejsce I - Patrycja Chilińska I LO w Grajewie
miejsce II - Weronika Żmijewska I LO w Grajewie
miejsce III - Julia Styczyńska I LO w Grajewie
Wyróżnienie: Magdalena Bagińska (ZS w Niećkowie)

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Czyżby wśród gimnazjalistów nie było dobrych recytatorów? Dlaczego nie przyznano miejsc tylko wyróżnienia? Czy szanowna komisja zastanowiła się, jak poczuję się te dzieciaki? Tylko ta jedna kategoria wiekowa została tak potraktowana! Może w taki razie nie kierować tego TYPU konkursów do tek grupy wiekowej!
Napisał: 666 dodano: 2018-11-09 18:58:14

Byłam, słuchałam i niestety muszę przyznać, że wśród gimnazjalistów nie było dobrych recytatorów. Jak sama nazwa wskazuje był to konkurs, a nie spotkanie terapeutyczne, po którym każdy musiał wyjść zadowolony. Moim zdaniem komisja przyznała nagrody w posób jak najbardziej sprawiedliwy.
Napisał: Nauczyciel dodano: 2018-11-11 10:06:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.