Koncert z okazji Dnia Matki

aktualizacja: 2019-05-27 16:25:31     nr wiadomości: 39309     przeczytano: 4516     Ilość komentarzy komentarze: 2

"Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom."
Madeleine Delbrer


Entuzjastycznymi oklaskami publiczność dziękowała zespołowi „Wszystko w porządku” z Borysowa na Białorusi i zespołowi „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie, które wystąpiły 25 maja br. w muszli koncertowej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach koncertu z okazji Dnia Matki.

Zgromadzona publiczność wysłuchała kresowych i ludowych pieśni, którym akompaniowali muzycy poszczególnych zespołów. Piękne, kolorowe stroje, niezwykły wokal, profesjonalna gra na instrumentach, tańce ludowe to wszystko składało się w całość i wzajemnie uzupełniało, tworząć wspaniałą atmosferę sobotniego koncertu.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Niećkowie na czele z Dariuszem Koniecko i opiekunkom zespołu "Kłosek" Ewie Hanc i Zofii Gede za współpracę i zaangażowanie w organizację koncertu.

Dziękujemy kierowniczce zespołu "Wszystko w porządku" Ałłie Nicijewskiej za przyjęcie naszego zaproszenia i występ w Szczuczynie.

Występ obu zespołów poprzedzał ich koncert w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu, który zorganizowany został dzięki zaangażowaniu i współpracy z dyrektor Jolantą Koniecko.

Serdecznie dziękujemy za koncert!
Andrzej Kosmowski BCK w Szczuczynie

Więcej informacji o zespołach

WSZYSTKO W PORZĄDKU

Młodzieżowy zespół piosenki estradowej "Wszystko w porządku" działa przy Domu Polskim w Borysowie od roku 2010. Kierowniczką zespołu jest Ałła Nicijewska, akompaniatorką Maria Groda. Wszyscy uczestnicy mają polskie pochodzenie. Zespół bierze udział w różnych imprezach, zorganizowanych przez Dom Polski – Dzień Niepodległości Polski, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Koniec roku szkolnego, Dni Polskiej Kultury w Borysowie, a także w polonijnych przedsięwzięciach, festiwalach, konkursach, zorganizowanych przez Ambasadę RP w Mińsku, Macierz Szkolną w Mińsku i inne.

W październiku 2016 r. zespół "Wszystko w porządku" uczestniczył w V Festiwalu "Eurydyka" w Mińsku i otrzymał wyróżnienie. W styczniu tego roku uczestniczył w finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastoralek im. Ks. Kazimierza Szwarlika i otrzymał I miejsce, a w maju otrzymał I nagrodę w XIX Festiwalu polskiej piosenki estradowej w Grodnie. W październiku 2017 i 2018 występował na 16 i 17 Dolnośląskich Dniach Kultury Kresowej w Legnicy, brał udział w koncercie poświęconym Annie German w Mińsku w Filharmonii. Zespół jest laureatem 21. Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej "Malwy 2019"


KŁOSEK zgodnie z informacjami ze strony internetowej Zespołu Szkół w Niećkowie
http://www.zsnieckowo.com.pl/o_szkole/klosek

"Szukaj przyjaciół tam, gdzie śpiewają, źli ludzie pieśni nie znają" - ta maksyma stała się iskierką do powołania w 1980 roku Zespołu Ludowego "Kłosek"  w Zespole Szkół w Niećkowie i wiernie przyświeca jego działalności do dnia dzisiejszego. Młodzież, kształcąca się w szkole, pochodzi z różnych kultur etnograficznych: Mazowsza, Kurpi i Podlasia. Inicjatywa powołania zespołu pozwoliła zintegrować młodzież, a dodatkowo stała się czynnikiem rozwoju wokalnych i tanecznych talentów uczniów szkoły.

Przez 39 lat swojej działalności Zespół uświetniał muzyką, śpiewem i tańcem uroczystości gminne, środowiskowe, powiatowe  i wojewódzkie. Niektóre z jego występów emitowane były w programach ośrodków regionalnych TV w programie II TV i Polskim Radiu. Zespół wielokrotnie uczestniczył w Wojewódzkim Przeglądzie Dorobku Artystycznego, odnosząc mniejsze lub większe sukcesy (w swoim dorobku posiada 6 pucharów zdobytych w przeglądzie). W latach 90. Grupa niejednokrotnie prezentowała swój repertuar na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Promowała bogaty dorobek kulturowy naszego regionu również poza granicami kraju wyjeżdżając z gościnnymi występami do Czech, Niemiec.

"Kłosek" wyjeżdżał  również na Litwę w ramach współpracy ze Wspólnotą Polską. W 2012 roku „Kłosek” uczestniczył w Jarmarku Jagiellońskim  w Bielsku Podlaskim. W 2013 roku w Białymstoku oraz w 2014 roku w Łomży Zespół uczestniczył w  paradzie województwa podlaskiego, podczas której występ zespołu stanowił  jeden z punktów programu. "Kłosek" występował charytatywnie w Warszawie w Teatrze Roma (scena św. Barbary) na rzecz dzieci z Afryki. W 2014 roku w ramach regionalnej wymiany młodzieży, zespół występował  na "Baligrodzkim Festiwalu Kultur" Bieszczady 2014. patriotyczno – religijnej, samorządowej, organizacji pożytku publicznego itp.

Zespół Ludowy "Kłosek" ma ogromne zasługi dla kultywowania i promowania dziedzictwa kulturowego i religijnego Podlasia. Od 39 lat pieśnią i tańcem rozsławia kulturę Mazowsza, Kurpi i Podlasia oraz promuje dobre imię szkoły.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

drogi redaktorze od 1980r to jest 39 lat a nie 35
Napisał: obserwator dodano: 2019-05-27 17:08:03

Do obserwator: poprawione
Napisał: czytelnik dodano: 2019-05-28 12:48:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.