Komfortowy dojazd na lotnisko - sposoby

aktualizacja: 2021-03-30 08:20:20     nr wiadomości: 45252     przeczytano: 341     Ilość komentarzy komentarze: 0

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale sam dojazd na lotnisko przed wylotem może być stresującym doświadczeniem. Warto wiedzieć, jaki środek lokomocji wybrać, by transport z domu pod port lotniczy był komfortowy i mało stresujący. 

   

Prywatny samochód

Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z własnego pojazdu i pozostawienie go na parkingu przy portalu. Miejsca postojowe przy lotniskach są monitorowane całą dobę siedem dni w tygodniu. Poza tym, pakiety za postój nie są drogie. Decydując się na wykupienie miejsca postojowego na kilka dni, można otrzymać atrakcyjną zniżkę. Przykładem jest parkingi przy lotnisku w Balicach. Obszar ma pokaźne rozmiary, więc nie ma problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Poza tym można zarezerwować je online, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Korzystanie z parkingu przy lotnisku daje nam komfort po powrocie z podróży. Nie trzeba zamawiać taksówki ani prosić o odebranie znajomego. Samochód dostępny jest od razu.   

Zamówienie taksówki

Alternatywą dla własnego pojazdu i Balice Kraków parking jest oczywiście taksówka. Jest to z pewnością wygodniejszy sposób transportu niż komunikacja miejska. Warto zamówić taryfę wcześniej, by uniknąć stresu związanego z opóźnieniami i niespodziewanymi sytuacjami na drodze. Może się też zdarzyć, że model samochodu nie pomieści wszystkich bagaży, dlatego najlepiej jest zgłosić przy zamawianiu obecność znacznej liczby walizek. Korzystając z usług taksówki, sami nie musimy martwić się o drogę. Kierowca zawiezie nas pod sam terminal.  

Wynajęcie samochodu na godziny

Jeszcze innym środkiem lokomocji jest samochód na godziny. Współdzielenie pojazdu zdobyło w ostatnich latach dużą popularność. Firmy zajmujące się carsharingiem mają swoje floty w wielu miastach Polski. Samochód na godziny stanowi dobrą alternatywę dla własnego pojazdu i często okazuje się być tańszy od taksówki. Jak to działa? Wystarczy znaleźć dostępny najbliżej samochód w aplikacji i zarezerwować go. Pojazd dostępny jest przez określony czas np. 15 minut. W tym okresie należy znaleźć samochód i wsiąść do niego. Opłata odbywa się według cennika umieszczonego na stronie internetowej firmy, przy pomocy zarejestrowanej karty płatniczej użytkownika.  

Jak widać, istnieje kilka opcji dotarcia na lotnisko. Wymienione możliwości są zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Podróżowanie autobusem lub tramwajem z kilkoma walizkami może być stresujące, dlatego warto rozważyć pomoc osób trzecich albo wybór własnego samochodu jako środka transportu.   

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.