Kolejne potrącenie rowerzysty

aktualizacja: 2017-08-11 09:22:20     nr wiadomości: 32677     przeczytano: 3625     Ilość komentarzy komentarze: 4

KPP Ełk: Wypadek na trasie Bałamutowa – Woszczele. Poważnie ranny rowerzysta trafił do szpitala 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Bałamutowo - Woszczele. Potrącony przez samochód osobowy rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15:30 na trasie Bałamutowo – Woszczele. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra  na prostym odcinku drogi, podczas dojazdu do wzniesienia i wykonując manewr wyprzedzania rowerzysty zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i potrącił jadącego rowerem 61-letniego mieszkańca gminy Ełk. Poważnie ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, wiadomo, że kierowcy opla 52-letni mieszkaniec powiatu ełckiego był trzeźwy. Mężczyźnie za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci zatrzymali  prawo jazdy.

Kierowcy trochę ogłady za kierownicą i nie wyprzedzajcie rowerzystów na siłę na tzw. kartkę papieru. Używajcie też kierunkowskazów przy wyprzedzaniu tak by za wami kierowca wiedział, że omijacie rowerzystę. Rowerzysta też jest użytkownikiem drogi więc nie wyprzedzamy jak ktoś jedzie rowerem z przeciwka na czołówkę. Szanujmy się na drodze!
Napisał: Qwerty dodano: 2017-08-11 13:20:58

Właśnie! Szanujmy się na drodze. Ostatnio jadąc z Grajewa do Białegostoku hamowałem przed rowerzystą bez nałożonej kamizelki odblaskowej. Brak kamizelki to jeszcze pikuś bo wyżej wymieniony cyklista miał na sobie spodnie i koszulkę w moro lub khaki. Na tle lasu pod Osowcem praktycznie nie widać go było. Pogoda była deszczowa. Nie wspomne już o wyskakujących na pasy cyklistach chodnikowych. Na Wojska Polskiego czasem się zdarzają takie manewry. Pozdrawiam prawdziwe myślących i dbających o własne bezpieczeństwo rowerzystów.
Napisał: Łukasz dodano: 2017-08-12 09:28:47

A w Grajewie modernizacja ul. Wojska Polskiego za 4 mln. zł. Przy takiej okazji w innych miastach Robione są ścieżki rowerowe, szczególnie, że chodniki szerokie i dużo miejsca. U nas tylko wysepki spowalniające. Rowerzyści, część jeździ chodnikami, część przepisowo po jezdni. Gdzie tu poprawa bezpieczeństwa. Wszyscy powinni jeździć jezdnią, przy tej ilości wysepek to dopiero będzie spowolnienie ruchu.
Napisał: Jarek dodano: 2017-08-12 17:23:47

Wysepki spowalniające to raczej głupi pomysł, lepsza była by ścieżka rowerowa. Pewien pan jeździ po Grajewie wolno rowerkiem a najczęściej ulicą Wojska Polskiego. Teraz kolejka ustawi się do Rudy.
Napisał: Kris dodano: 2017-08-12 21:55:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.