Kolejna dotacja dla OSP

aktualizacja: 2018-11-03 11:53:19     nr wiadomości: 37641     przeczytano: 1513     Ilość komentarzy komentarze: 1

 Ochotnicze Straże Pożarne na terenie Gminy Szczuczyn są niezwykle ważne. Jednostki te mają wiele zadań związanych z walką z żywiołami, ratowaniem życia czy chociażby pomocą techniczną. Posiadają dlatego specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę strażaków chroniących mieszkańców oraz ich mienie. Sprzęt jednak potrzeba udoskonalać, wymieniać na bezpieczniejszy i nowocześniejszy.

    Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Szczuczyn dotacji w wysokości 9 000 zł na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonujących na terenie Gminy Szczuczyn.

    Otrzymana dotacja jest już kolejnym wsparciem dla OSP pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W latach ubiegłych zakupiono m.in. przetwornicę, sprzęt medyczny (deskę ortopedyczną, nosze podbierakowe, butlę tlenową) jak i sprzęt gaśniczy (węże, prądownice, motopompę, specjalistyczne ubrania strażackie, hełmy).

    Tym razem środki finansowe przeznaczone zostały na podstawowe potrzeby strażaków. Mianowicie zakupiono koszarowe zestawy strażackie: bluzy, kamizelki, spodnie i czapki, a także nowoczesne ochronne ubrania typu Fire Gouard. Dodatkowo w najbliższym czasie przekazane zostaną buty strażackie, szelki bezpieczeństwa oraz rękawice techniczne.

    Otrzymane dotacje pozwalają na ciągły rozwój Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Szczuczyn. Wpływa to przede wszystkim na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, a także szybką i profesjonalną pomoc w sytuacji zagrożenia.

 

 

http://www.um.szczuczyn.pl/aktualnosci

Dotacje dotacje dla OSP Szczuczyn słyszymy i czytamy ,a nikt ich nie widział do tej pory.Nadal nic nikt nie dostał.Dlaczego są przetrzymywane ? Czekaja na specjalną okazje? Życie ludzkie nie może czekać ,sprzęty przydadzą się i ułatwią pracę dla strażaków .Prosimy o jak najszybsze ich przekazanie
Napisał: Krzysiek dodano: 2018-11-05 10:39:26

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.